Takový program je pro podzimní večery jako stvořený. V našem regionu však není taková nabídka moc častá. Proto by si milovníci jazzu neměli nechat ujít středeční koncert, který zahájí 2. ročník Jazzových večerů v Dobrušce. Další koncerty jsou v plánu na jaře.

Laťka se nasadí hned na začátku vysoko. V kulturním domě vystoupí jedni z nejlepších Los Rumberos Trio. Jedná se o nejmladší a početně nejmenší přírůstek do rodiny kapel sestavených Petrem Smetáčkem. Stejně jako v případě svých větších příbuzných (devítičlenných Los Rumberos a čtrnáctičlenných Los Rumberos en Grande) je základem repertoáru afro-kubánská hudba.

Na tu se Petr Smetáček specializuje, letos dokonce vydal vůbec první české CD s tímto hudebním žánrem. „Své jméno na jazzovém poli mají i další dva členové kapely - zpěvačka Kateřina Myšková a kytarista Jan Burian. Oba dva hrají též perkuse, což společně s Petrovou speciální soupravou tvořenou piánem a perkusemi umožňuje plnohodnotnou interpretaci afro-kubánských rytmů v jazzových úpravách,“ upozorňuje na další interprety Václav Verner, vedoucí kulturního domu.

Zahajovací koncert slibuje večer v rytmech mambo, son montuno, afro, bossa nova či swingu. Dobrušský kulturní dům bude ve středu od 19.30 hodin patřit všem, kteří si chtějí užít skvělý jazz.

(dm)