Oslavy 130 let od založení SDH Val

close Pozvánka na oslavy. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Pozvánka na oslavy.

Kdy: v sobotu 4. května od 8.00
Kde: v areálu Přírodního divadla Val

Proč přijít: Ráno program zahájí okrsková soutěž dobrovolných hasičů 14. a 15. okrsku, vyhlášení výsledků se chystá vyhlášení výsledků a předání cen. Samotné oslavy přijdou na řadu od 14.00, kdy odstartují fanfárami Dobrušského žesťového sdružení a proslovy. Těšit se můžete na ukázku připravenou mladými záhornickými a provozskými hasiči, na vystoupení dobrušských mažoretek, ukázku moderní techniky HZS a SDH, výstavu koňských stříkaček a dobové techniky, stánek ČČK s ukázkou první pomoci či skákací hrad. Od 17.00 začne volná zábava s hudbou JK Band a chybět nebude ani občerstvení.

Pochod kolem Semechnic

Kdy: v sobotu 4. května od 14.00
Kde: ze semechnického hřiště

Proč přijít: Zavítejte do Semechnic na místní hřiště, kde ve 14.00 startuje Pochod kolem Semechnic. TJ Sokol pro Vás připravil tři trasy v délce od 5 do 10 kilometrů. Po cestě můžete navštívit občerstvení U Zárybnických v Trnově a po podaném výkonu jsou pro Vás připraveny špekáčky a další občerstvení v hospodě na hřišti v Semechnicích. Tak v sobotu si pojďme vyšlápnout!

Komentovaná prohlídka kapucínského kláštera

Kdy: v sobotu 4. května od 14.00
Kde: z Kupkova náměstí v Opočně (sraz je před klášterním kostelem Narození Páně)

Proč přijít: Součástí prohlídky bude návštěva zahrady, rajského dvora, kostela Narození Páně a kaple Panny Marie Bolestné s čtyřkřídlým ambitem včetně cyklu obrazů Křížové cesty od dvorního malíře Marie Terezie J. V. Bergla. Vydejte se spolu s námi na cestu za poznáním života obyvatel kláštera, jeho zakladatelů a umělců podílejících se na podobě tohoto barokního klenotu. Na prohlídku zve Muzeum a galerie Orlických hor.

Komentovaná prohlídka zámeckého parku – horní části parku u letohrádku

close Z Víkendu otevřených zahrad v Opočně. info Zdroj: Deník/Jana Kotalová zoom_in Ze zámeckého parku v Opočně.

Kdy: v sobotu 4. května od 14.00
Kde v zámeckém parku v Opočně

Proč přijít: Každou sobotu můžete navštívit jinou část parku a dozvědět se od odborníka - dendrologa, zajímavé informace o významných parkových porostech. Parkem provádí pan Vítězslav Haupt, DiS. Zahájení prohlídek vždy ve 14.00 na I. nádvoří zámku pod ořešákem černým. Prohlídka trvá přibližně 1 hodinu.

Sněhurka - nová generace

Kdy: v neděli 5. května od 15.00
Kde: v Kulturním domě v Týništi nad Orlicí
Za kolik: 70 korun

Proč přijít: Nenechte si ujít tak trochu jinou Sněhurku pro celou rodinu v podání DS Temno. Viděli ji i diváci Šubertovy Dobrušky a bavili se náramně.

Mohlo by Vás zajímat: Když puberťačka Sněhurka ml. vzdychá po Harrym Potterovi a trpaslíci jsou hipíci

Poněkud netradiční pojetí Sněhurky nabídlo představení Temna v Dobrušce. Aneb když trpaslíci vlastně nejsou trpaslíci, ale hippies. | Video: Dana Ehlová