Pohádkový les

Kdy: v sobotu 8. června, start mezi 10.00 a 12.00

Kde: táborová základna Mělčany

Za kolik: startovné děti 50 korun, dospělí 20 korun

Proč přijít: Pořadatelé z DDM zvou na akci malé i velké. Vydejte se do světa pohádek a fantazie, užijte zábavné úkoly i setkání s oblíbenými pohádkovými postavami. Občerstvení je rovněž zajištěno.

close Pozvánka info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka

Jedenáctá zámecká neděle s auto-motoveterány

Kdy: v neděli 9. června od 10.00

Kde: u zámku v Kvasinách

Za kolik: dobrovolné vstupné

Proč přijít: V neděli 9. června zámecký park v Kvasinách opět obsadí již pojedenácté krásní auto-moto veteráni u příležitosti oslavy JAWY a Janečků. V Letošním roce slaví výročí 120 let od narození Františka Karla Janečka, zakladatele výroby aut JAWA a zároveň 90 let od zahájení výroby aut v Kvasinách. Stovky auto-motoveteránů si budete moci prohlédnout na nádvoří a loukách kolem zámku, hrát bude swingová kapela, občerstvení je zajištěno. Na odpoledne je připravena dobová přehlídka módy první republiky a Protektorátu. Kolem třetí hodiny akce končí spanilou jízdou po okolí a odjezdem strojů.

Pohořské hudební večery

Kdy: v sobotu 8. června

Kde: v přírodním areálu v Pohoří

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Nenechte si ujít první z Pohořských hudebních večerů. Užijete si ho s kapelou Rocksorry. Mezi její nejhranější interprety patří Kabáti, Divokej Bill, Scorpions, Deep Purple, Judas Priest, Nirvana, UDG aj. a samozřejmě nechybí ani vlastní tvorba. „Jelikož chceme, aby si každý přišel na své, snažíme se přidávat stále nové skladby,“ uvádí kapela.

close Pozvánka info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka

Čeští panovníci a jejich manželky

close Pozvánka info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka

Kdy: do 28. července

Kde: V malém sále Společenského centra - Kina 70 v Dobrušce

Proč přijít: Výstava unikátního souboru 132 dřevořezeb českých panovníků a jejich manželek, které vytvořila Jarmila Haldová ze Sedloňova rozhodně stojí za návštěvu. Některé z nich budou v Dobrušce k vidění vůbec poprvé. Autorka si za své dílo nedávno vysloužila i zápis do České knihy rekordů.

Opočenské rybí hody

Kdy: v sobotu 8. června od 10.00 16.00

Kde: Kolowratské rybářství v Opočně u Broumaru

Proč přijít: Správa Kolowratského rybářství zve na Opočenské rybí hody na sádkách v Opočně. Přichystána tu bude široká nabídka chlazených a uzených ryb nejen ze zdejší produkce a připravovat se budou tradiční rybí speciality. Máte také možnost chytit si na prut vlastního pstruha. Hudba a občerstvení jsou zajištěny.

close Pozvánka info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka

Den pootevřených dveří – setkání u domů pro seniory v Opočně

Kdy: v sobotu 8. června od 13.30 do 17.00

Kde: v Domově Rudolf a Domově Jitřenka v Opočně

Proč přijít: Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky vás zve na setkání u domů pro seniory v Opočně s doprovodným programem.

close Pozvánka info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka

Setkání rytířů a princezen DDM Déčko

Kdy: v neděli 9. června od 15.00 do 17.00

Kde: v Kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou

Za kolik: zdarma, prohlídka zámku 60 korun

Proč přijít: Nenechte si toto setkání ujít. Čekají vás soutěže a úkoly, jízda na koni, prohlídka zámku atd., účast v kostýmech je vítána.

close Pozvánka info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka

ZUŠ Open

Kdy: 9. června od 10.00

Kde: v Neratově v Orlických horách

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Program pro celou rodinu nabídne festival základních uměleckých škol ZUŠ Open na poutním místě v Neratově. Hned několik koncertů i divadelní představení odehrají žáci základních uměleckých škol Královehradeckého i Pardubického kraje a Prahy. Program otevře v 10.00 slavnostní mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na které zazní Missa brevis Michala Macourka, kterou zkomponoval pro letošní ročník ZUŠ Open. Následně bude program pokračovat až do odpoledních hodin přímo v kostele nebo na venkovním pódiu koncerty, na nichž zazní nejrůznější hudební žánry, od klasiky po lidovou hudbu. Dojde také na svěží divadelní představení Julie a Romeo podle Williama Shakespeara. Bohatý program bude završen Slavnostním koncertem věnovaným Roku české hudby. V poutavé dramaturgii zazní vedle instrumentálních skladeb Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany provedení Missa brevis Zdeňka Lukáše a scénické ztvárnění Otvírání studánek Bohuslava Martinů. V prostoru před Kostelem Nanebevzetí Panny Marie budou po celý den probíhat i nejrůznější výtvarné dílny.

Mohlo by vás zajímat: Noc kostelů láká na Rychnovsko, otevírá jejich dveře i srdce návštěvníků

Areál s kostelem v Liberku je národní kulturní památkou. | Video: Deník/Jana Kotalová