Svitavsko - Harmonikáři se sjedou do Jevíčka

Jevíčko – Třetí setkání harmonikářů „Malohanácký harmonikář” je naplánováno na sobotu od čtrnácti hodin do sálu hotelu Morava. Setkání se zúčastní hráči na akordeon a heligonku bez rozdílu věku a žánru, kteří si rádi zahrají jak sólově, tak společně. Můžete si také prohlédnout výstavu historických heligonek.

Polička – Nesoutěžní přehlídka amatérského divadla „Zákrejsova Polička“ se koná od soboty ve velkém sálu Tylova domu. Na sobotní sedmnáctou hodinu je naplánováno představení Těžká Barbora. V neděli od čtrnácti hodin můžete vidět Zlatý kolovrat. Představení inspirované Erbenovou Kyticí. A od sedmi hodin večer pak hořkou komedii Tornádo, kterou přivezou členové Ochotnického divadla Boskovice.

Orlickoústecko - Navaří zelňačku a oslaví silvestra

Brandýs nad Orlicí - V sobotu ožije areál u fotbalového hřiště „Silvestrem u Konťáku”. Po vydařených „Vánocích u Konťáku” připravují místní hasiči další recesisticko-gastronomickou akci. Od 12 hodin budou nabízeny pokrmy spojované s posledním dnem v roce - řízek se salátem, čočka s uzeným, zelňačka s klobásou, poté rozšíří nabídku i ovar a jednohubky, účastníci se mohou těšit i na zábavní pyrotechniku a lampiony přání. Půlnoční veselí propukne už v 19 hodin.

Pardubicko - Den pro zdravý pohyb v Bohdanči

Lázně Bohdaneč - Sobota bude patřit 1. ročníku akce nazvané Den pro zdravý pohyb. Od 10 hodin se můžete v areálu Léčebných lázní Bohdaneč setkat s odborníky na pohybový aparát, vyslechnout odborné přednášky, konzultovat svůj boj s nadváhou, nechat si změřit tlak a tuk v těle, ale také vyzkoušet nordic walking, ochutnat zdravé potraviny, zapojit se do Lidového běhu a dalších činností. Jejich společným cílem je inspirovat k aktivnímu a zdravému životnímu stylu.

Chrudimsko - Tématem jarmarku budou brambory

Chrudim - V sobotu se na Resslově náměstí od 8 do 12 hodin koná Bramborový jarmark. Návštěvníci dostanou příležitost ochutnat tradiční pokrmy připravené z brambor, v prodeji budou hlízy k uskladnění na zimu. Děti se mohou těšit na workshop, na kterém nesmí chybět výroba tiskátek z brambor.

Rychnovsko - Na koňských hřbetechmalebnou přírodou

Rokytnice v Orlických horách - Hubertova jízda, podzimní svátek všech koňáků a také tradice honů na lišku na koních a se psí smečkou pod nohama, se pojede v sobotu. Po nástupu a dekorování v 10 hodin čeká účastníky odjezd, soutěž „Rajťákův trojboj“ a po cestě steaková nebo buchtičková zastávka. Slavnostní ukončení proběhne v 17 hodin na rokytnickém zámku. Následovat bude v 19 hodin Posezení s country kapelou L. Hemrlíka.

Častolovice - V sobotu se v restauraci Na Hřišti koná vinobraní. Pro všechny bude k výběru pestrá paleta moravských vín a pálenek, burčák odrůdy Müller Thurgau. Budete mít možnost ochutnat speciality z udírny, sýrové pochoutky nebo pstruha na roštu. Od 16 hodin zahraje country kapela Špunti a v osm večer zahájí taneční zábavu DJ Hejčl.

Královéhradecko - Podorlický skanzen zve na procházku

Krňovice - Podorlický skanzen v Krňovicích zve na romantickou procházku. Začátek akce je v sobotu v 10 hodin. Návštěvníci se seznámí s turistickými zajímavostmi, a pokud se jim povede splnit úkoly, dostanou i odměnu. Ve skanzenu se mohou podívat na pečení chleba v peci, opéct buřty, a pokud bude příznivé počasí, připraven bude i povoz tažený koňmi.

Jičínsko - Rybáři si už přichystali pruty

Holovousy - Rybářské závody se budou konat tuto sobotu u rybníka na návsi v Holovousích. Prezence rybářů a losování místa začínají v 8.30 hodin, zahájení závodu je naplánováno na 9. hodinu. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: děti a dospělí. Závod bude dvoukolový vždy po jedné hodině. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny. Soutěž proběhne za každého počasí.

Miletín - V pátek a v sobotu se uskuteční v Miletíně, v rodišti spisovatele Karla Jaromíra Erbena, konference Obce spisovatelů a v jejím rámci bude také vernisáží zpřístupněna výstava o Erbenovi. Součástí semináře zahraničních bohemistů a předních českých spisovatelů bude páteční slavnostní večer v sále Sousedského domu. V kulturním programu vystoupí od 20 hodin žáci Základní školy v Miletíně a soubor Pifferaios z Lázní Bělohradu s flétnovým koncertem. Vstup volný. Na tuto neděli se také chystá v 19.30 hodin vzpomínkové shromáždění na náměstí u pomníku Karla. Jaromíra Erbena.

Trutnovsko - I podzimní zoo láká k návštěvě

Dvůr Králové - Podzimní sezona pro obyvatele zoologické zahrady znamená velké stěhování do zimovišť. Přesto se mají návštěvníci stále na co dívat a mohou využít následující víkend k návštěvě. K dispozici jsou jim všechny pavilony a výběhy i většina letních výběhů, zavřeno je jen Africké safari. V zoo také stále jezdí každý den výletní vláček od surikat ke lvům.

Náchodsko - Psi vyběhnou z kempu Brodský

Červený Kostelec - Svaz sportu psích spřežení a Musher Club Metuje pořádají o tomto víkendu 16. ročník závodů psích spřežení Bono 2011. Připraveny jsou hry a soutěže v doprovodném programu pro děti s Hitrádiem Magic. Degustace a prodej speciálních piv. Na sobotní večer je připravena tradiční musherská country kapela a rockotéka. V neděli po skončení hlavního závodu odstartuje dětský caniscross. Zahájení závodu je v sobotu i v neděli v areálu autokempu Brodský.

Nové Město nad Metují - Klub Českých turistů Nové Město nad Metují pořádá v sobotu 10. ročník turistického pochodu Podorlický Šmajd. Startovat se bude od novoměstské sokolovny mezi sedmou a desátou hodinou, na výběr bude ze tří pěších (8, 16 a 28 km) a dvou cyklotras (30 a 35 km). Pořadatelé z novoměstského KČT rovněž nezapomněli na handicapované spoluobčany. Připravili speciální pětikilometrovou trasu pro vozíčkáře.