Svitavsko - Přijďte do sklepení na Samhain

Sebranice – Keltský svátek si připomenou lidé v sobotu večer v Sebranicích. Ve sklepení Morie se uskuteční Samhain v sobotu od 18 hodin. Na návštěvníky čeká hudební vystoupení doplněné slovem. Představí se Pěvci noci Saovine. Lidé se dozví o Svátku zemřelých a nebude chybět recitování poezie.

Polička – Nedávno uplynulo 30 let od úmrtí Jana Wericha. V Poličce jeho dílo znovu ožívá díky členům místního ochotnického Divadelního spolku Tyl. V neděli od 19 hodin se uskuteční v Tylově domě premiéra hry Voskovce a Wericha Těžká Barbora. O režii se postarali Ladislav Vrabec a Zdeněk Trnka.

Litomyšl – V hudebním klubu Kotelna začíná v neděli festival outdoorových filmů. O zážitcích ze svých expedic přijede do Litomyšle vyprávět horolezec Radek Jaroš. Beseda začíná v 16 hodin, promítání filmů v 18 hodin.

Orlickoústecko - Vodáci vyplují z Nebíčka zamknout Tichou Orlici

Ústí nad Orlicí – Ústečtí vodáci v sobotu zamknou Tichou Orlici. Sraz účastníků je už tradičně hodinu po poledni u mostu v hnátnickém Nebíčku. Někteří z vodáků ovšem vyrazí na Orlici už kolem poledne z Letohradu. Z Nebíčka se posádky lodí vydají na několikakilometrovou plavbu, jejímž cílem bude turistický areál s loděnicí v Cakli. Tam se také uskuteční neodmyslitelný rituál zamykání řeky symbolickým klíčem, kterého se ujme nestor ústeckých vodáků a turistů Zdeněk Švábenský. Připraven je i další program. Ústečtí vodáci zvou všechny milovníky řeky. Jak prozradili, účast přislíbili i jejich přátelé z Ostravy, Ústí nad Labem, Zlína a Žiliny.

Česká Třebová – Církev československá husitská a místní skupina České křesťanské akademie v České Třebové pořádají v modlitebně CČSH tuto sobotu od 14 hodin divadelní představení souboru Expedus Praha. Hrát se bude Hamlet a vstupné je dobrovolné.

Choceň – Orlické muzeum otevírá v sobotu od 15 hodin novou výstavu obrazů a grafických listů nazvanou Petr Kol – Doteky – in memoriam Evě Rollerové. Expozice bude otevřena denně od 9 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin. Výstava potrvá do 21. listopadu

Chrudimsko - Večer plný hudby nestárnoucích klasiků

Nasavrky – Na zámku vystoupí v pátek od 19 hodin operní pěvec Martin Babjak za klavírního doprovodu Dana Buranovského v pořadu Večer hudby nestárnoucích klasiků. Hosty budou herec Alfréd Strejček, nasavrcká rodačka Galla Macků, houslista Ladislav Vojta a Petr Drešer na akordeon. Koncert je věnován památce vypálených obcí Lidice, Ležáky a Javoříčko.

Slatiňany – Na loutkovou pohádku Jak Kašpárek… v provedení loutkářského souboru AHOJ můžete přijít v sobotu v 15 hodin do Společenského domu.

Heřmanův Městec - Na vědomost se dává, že Divadlo Expekus uvede hru: divadelní. Inspiraci daroval William Shakespeare, perem sepsal Vladislav Pek, herce rozpohyboval a hudbu poskládal Marek Popp. Přijďte do Rytířského sálu zámku v Heřmanově Městci v sobotu od 18 hodin.

Pardubicko - Bára Basiková si zazpívá s dětským sborem

Pardubice - V pátek se v Domě hudby v Pardubicích uskuteční od 19 hodin slavnostní koncert k 50. výročí založení Pardubického dětského sboru Iuventus cantans. Jako host vystoupí známá zpěvačka Bára Basiková.

Pardubice - Alternative Fest začne v pátek od 18 hodin v pardubickém rockovém klubu Ponorka. Vystoupí na něm řada umělců - Patrik Bozanic Ulrich, skupina Automat, kapela Concitare, Filip Obr a Matt Diesel. Posluchačům se představí hudební formace hráčů na violoncella. Vystoupí Pepa Klíč, který se věnuje orchestrální, komorní i sólové hře. Dalšími interprety budou Záviš, J. J. Neduha a K. K. Navrátil.

Pardubice - V hudebním klubu Žlutý pes v pátek vystoupí od 21 hodin skupina Gipsy.cz. Tato kapela se stala jedním z nejznámějších českých hudebních reprezentantů ve světě, stála již na pódiích i v klubech v 17 zemích celého světa. Kapela vyniká osobitým humorem a sebeironií.

Rychnovsko - Draci vzlétnou u hasičské zbrojnice

Dobruška – Pro milovníky draků je na sobotu od 15 hodin připravena Drakiáda na louce u hasičské zbrojnice v Mělčanech. Navíc se můžete těšit na soutěže se spoustou cen nebo představení leteckého modelářství.

Rychnov nad Kněžnou – Na podzimní cestě broučků s lampiony čeká v pátek děti a jejich rodiče nejen cesta večerním Rychnovem. Vezměte s sebou lampionky a dobrou náladu. Začátek je v 17 hodin na Starém náměstí.

Domašín u Dobrušky – V hostinci U Hrnčířů se od pátku až do pondělí koná Tradiční posvícení. Od 20 hodin vás v pátek potěší skupina Elastic, v sobotu se můžete těšit na zábavu se skupinou Bladex a v neděli na Sousedské posezení od 12 hodin. Po všechny dny si můžete pochutnat na domácí kuchyni.

Královehradecko - Potravináři už potřetí zvou Hradečáky na farmářské trhy

Hradec Králové – Zájem lidí o zboží, které nabízeli zemědělci již dvakrát na parkovišti u Adalbertina, byl tak velký, že se farmářské trhy uskuteční znovu. V sobotu od 8 do 12 hodin mohou zájemci ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potraviny z hradeckého regionu. Každý si vybere z široké palety masných výrobků a uzenin – od šunky až po zabijačkové speciality. Chybět nebudou ani výrobky z medu nebo pečivo, ovoce i zelenina.

Hradec Králové - Kterých sedm dní nejvíc změnilo svět? Přece ty, v nichž ho Bůh stvořil! A jak to probíhalo? To už mohou na vlastní oči vidět návštěvníci Města plného lampionů – lampionového průvodu, který pořádá v sobotu Centrum Sion. Začíná se v 17 hodin na Malém náměstí. Tady děti i jejich rodiče zažijí první zázrak stvoření. Potom už se vydají na cestu setmělým Hradcem.

Hradec Králové
- Bytová show je největší výstava nábytku, interiérů a bytových doplňků, pořádaná každoročně v Hradci Králové. Letos se koná již patnáctý ročník, na kterém se představí více než stovka vystavovatelů. Bytová show v kongresovém centru Aldis začíná dnes a končí v neděli 7. listopadu. Až do soboty je denně otevřena od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 16 hodin. Zájemci tu například najdou kuchyně, sedací soupravy, ukázky kompletně zařízených interiérů, luxusní designový nábytek, ložnice, ale také vše, co patří ke zdravému spaní, nejrůznější elektrospotřebiče, osvětlení, bytový textil, kompletní sauny, vybavení do koupelen a speciální sekci bytových doplňků. Na výstavě budou zájemcům k dispozici čtyři architekti, kteří jsou připraveni zdarma poradit s konkrétními problémy.

Jičínsko - Psí spřežení se sejdou pod Zebínem

Jičín – Osmý ročník závodů psích spřežení O pohár starosty města Jičín se koná v sobotu a v neděli pod Zebínem u Jičína. Závodit se bude na trati dlouhé 14 a 5 km. V sobotu se startuje od 11, v neděli od 10 hodin. Bude zde zastoupena jak jízda se spřežením tří až osmi psů, tak jednotlivci běžící nebo jedoucí na kole či koloběžce taženi jedním psem.

Lomnice nad Popelkou
– Finálový večer soutěže Mažoretka roku České republiky se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou. Účastní se ho dvanáct finalistek, které soutěží ve čtyřech disciplínách. Pořad moderuje Viktor Janč a jako host vystoupí zpěvák Roman Tomeš.

Jičín – Již 9. benefiční představení pořádá v sobotu v Jičíně v Masarykově divadle od 16 hodin Apropo (Asociace pro postižené) Jičín. Výtěžek bude věnován na zřízení druhého cvičného bytu pro klienty Apropo.

Náchodsko - Na hospic můžete přispět i tancem

Červený Kostelec - Tuto sobotu pořádá Oblastní charita Červený Kostelec již druhý Charitní ples pro Hospic Anežky České. Ve 20 hodin rozezvučí sál sokolovny taneční a poslechová hudba kapely Relax Band z Náchoda. Je připravena pestrá tombola, předtančení, malá módní přehlídka a bohaté občerstvení. Výtěžek plesu je určen na rozvoj a zajištění provozu Hospice Anežky České a Mobilního hospice Anežky České v Červeném Kostelci.

Meziměstí - Město Meziměstí, Městské kulturní středisko a Divadelní soubor J. K.Tyl zvou všechny příznivce divadelních prken na 47. Meziměstské divadelní hry. Jako první se představí divadelní soubor Zdobničan Vamberk. V sobotu ve 14 hodin nejprve uvede pohádku Kterak se čert o princeznu pokoušel a od 18 hodin duchařskou komedii Rozmarný duch. Přehlídka pokračuje každý týden jedním představením až do konce listopadu.

Trutnovsko - Václav Havel bude čestným občanem Trutnova

Trutnov - Bývalý prezident, spisovatel a dramatik Václav Havel obdrží v pátek ve 14 hodin ve společenském centru Uffo čestné občanství a Kulturní cenu města Trutnova. V doprovodném programu zazní úryvek z melodramatu Emila Viklického na texty Václava Havla The Mystery of Man v podání kytaristy Romana Pokorného a herce Jiřího Lábuse a Divadlo na tahu v režii Andreje Kroba provede jednoaktovou hru Václava Havla Audience. Od 15.45 hodin je naplánována asi čtvrthodinová autogramiáda Václava Havla.

Horní Kalná - První sraz XXL lidiček a příznivců portálu NEjsme štíhlí se koná v sobotu od 13 hodin v areálu Nový Texas. Smyslem je seznámit se a pobavit s lidmi podobných tělesných proporcí. Organizátoři tvrdí, že nejde o akci výhradně směřující k hubnutí, ale aktivity na akci jsou pro lidí shazující kila vhodné.