Tisíce návštěvníků tradiční pouti neodradily ani vyšší ceny atrakcí.

 

 

Co potěšilo méně, byly určitě ceny. „Každý rok je všechno dražší a dražší,“ komentoval situaci otec tří dětí Petr Václavík. Jeho pětičlenná rodina utratila za sobotní odpoledne osm set korun: „A to jsme si nijak nevyskakovali, několik atrakcí pro děti, něco k pití a zmrzlina. A žena si vlastně koupila tričko za sto padesát korun,“ vypočítal útratu.

Vstupné na atrakce se pohybuje od dvaceti pět do třiceti korun. Jednu z nejdražších cen má autodrom – tam musí zájemce o jízdu vytáhnout rovnou padesátikorunu.

V přeplněném Potštejně se vysoké ceny ale nijak negativně neodrazily. Podle staro〜usedlíků, kteří se s každoročním zmatkem už smířili, byla letos vyšší návštěvnost než vloni: „Je to určitě počasím, takhle krásně už dlouho nebylo. A to je pouť i v Letohradě,“ vyprávěl pan František, který zažil v obci už třicet poutí.

Starosta Petr Dostál byl s akcí také spokojen: „ Zážitkem je i procházka na hrad, kde se průběžně odehrává program, nebo návštěva Vochtánky. Možností, jak příjemně strávit čas v Potštejně, je víc. Jsem také rád, že nedochází k problémům a pouť probíhá v klidu.“