Pořadatelé si objednali skvělé počasí, které atakovalo hranici letních teplot. Na plácku v uprostřed obce se nejspíš i díky tomu sešlo přes tři stovky diváků. Hýčkáni dobrým jídlem i pitím měli možnost sledovat vystoupení sedmi účinkujících.

Akci zahájila Malá sada, duo, které reprezentoval jen Jarek Plesar, neboť jeho kolega onemocněl. Druhý v pořadí se na podium postavil písničkář Michal Horák, který se svými texty a milým humorem postaral o dobrou náladu. Po třiceti letech odmlky se na pódium vrátil Chaos, s původním repertoárem postaveným převážně na písničkách chronicky známých od táboráků. Za skupinou Marien přijela velká komunita jejích příznivců, což se poznalo podle velikosti zpívající části publika.

Velkým lákadlem letošního ročníku byl Robert Křesťan. Přijel se skupinou Trapeři, s nimiž v sedmdesátých letech začínal svou úspěšnou bluegrassovou karieru. Do excitované nálady publika nastoupil Mazzec, jehož pověstnou energii umocnila čerstvá výhra krajského kola porty. Po podvečerní explozi rytmů, kterou lze bez nadsázky označit za jistou formu dopingu, se diváci dočkali posledního účinkujícího. Početní převahou dvou členů tria, lze Epydemyi místopisně prohlásit za jihočeskou skupinu. Také s nimi přišla další dávka úžasné hudby, textů, myšlenek a energie.

Úžasní byli i diváci, kteří zpívali, tleskali a užívali si do samého konce. Jako poděkování dostali všechna účinkující uskupení keramickou sošku z dílny výtvarnice paní Jany Jarkovské z nedalekých Třebechovic pod Orebem. Poděkování patří jí, sponzorům a všem, kteří se na úspěšné akci podíleli.

Pavel Blažek (za Spolek za rozvoj Petrovic)