Plány na nadcházející sezonu se už rýsují.

Kostelečtí Černí šviháci, o nichž Deník nedávno informoval, si prázdninový oddech nedopřáli a o uplynulém víkendu hráli premiéru pohádky pro děti i dospělé s názvem Karkulka aneb Pozor na myslivce! Až do konce roku se budou věnovat zkoušení poslední hry z pera zesnulého Josefa Tejkla Polyhistoři.

Zdobničan, divadelní soubor z Vamberka, má na programu reprízu pohádky Kterak se čert o princeznu pokoušel a večerní hry Rozmarný duch. „ Vždy na jaře se věnujeme pohádce a na podzim večerní hře. Pokud se nic nezmění, tak bychom chtěli připravovat hudební komedii Lumpáci a vagabundi. Premiéru chystáme v prosinci na Štěpána,“ prozradila členka souboru Mirka Sojková.

Režiséra a šéfa divadla Kodym z Opočna Jiřího Machače v těchto dnech plně zaměstnává Opočenský jarmark a Porcinkule, podle svých slov tedy divadlo na chvíli odsunul do pozadí. Ale rozhodně na podzimní sezonu nezapomněl. „Neměl bych toho moc prozrazovat, abych to nezakřikl. Ale v plánu mám dvě hry. V prvním případě jde o komediálně ladění country muzikál a v druhém je to muzikálová pohádka,“ uvedl Machač.

Teprve loni obnovil svou činnost ochotnický soubor Orlice z Potštejna. V květnu měla premiéru hra Rodinný poklad, kterou budou divadelníci reprízovat 25. září v Potštejně na zámku. „Poprázdninovou poradu budeme mít koncem srpna, tam teprve budeme řešit co, kdy a kde, ale nový kus bychom chtěli nazkoušet během zimy,“ uvedl šéf souboru Ondřej Sedláček.

Režisérku týnišťského souboru Temno Evu Drábkovou se Deníku nepodařilo zastihnout. Ale jak potvrdil jeden ze členů souboru, plány na blížící se sezonu by neprozradila, protože podle jeho slov prý vždy všechno bedlivě střeží „pod pokličkou“. Příznivci divadelní scény se tak budou muset nechat překvapit.

Kateřina Řehořová