Jako první si příznivci ochotnického divadla jistě vychutnají hru Orličci v rybníku, která je přenese o sto let zpět, přesněji do 5. října 1918, kdy v Dobrušce na základě záhadného telegramu vypukly podle ověřených skutečností předčasné oslavy pádu rakousko-uherské monarchie.

Po nepravé „revoluci“ přijde na řadu inscenace známé hry Davida Drábka ze sportovního prostředí s názvem Koule, v níž excelovala Pavla Tomicová v Klicperově divadle. Divadelní nadšenci z Týniště nad Orlicí pod režijním vedením Evy Drábkové s ní pak slavili podobné úspěchy. Hlavní hrdinkou komedie je bývalá slavná atletka, která rekapituluje svůj život plný komických, trapných, ale i bolestných protikladů.

Ochotníci a jejich 'Orlíčci'Ochotníci a jejich 'Orlíčci'Zdroj: Deník/Dana Ehlová

Závěrečným dílem letošního ročníku bude Strýček Harry, komedie z pera Aleny Herman. Dobrušští herci diváky zavedou do domu milionáře Harryho Binghama v Londýně, kde je hlavní osobou věrný sluha James.

Za připomenutí také stojí, že název přehlídky je spojen se jménem Františka Adolfa Šuberta, rodáka z Dobrušky, který patřil mezi nejvýraznější postavy české národní kultury druhé poloviny 19. a počátku 20. století a v roce 1883 byl jmenován ředitelem Národního divadla.

Pelclovo divadlo zve na jarmark. Děti potěší pohádka

Prodejní výstava výrobků malých řemeslníků, velikonoční výzdoba, trdelníky, sýry, bramboráky… To je Velikonoční jarmark v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou. Oblíbená událost se uskuteční první dubnovou sobotu 2. dubna od 9.00 do 17.00 hodin. V 15.00 odstartuje pohádka pro malé návštěvníky v poschodí divadla. Vstupné na akci 20 korun.