Nejvíce pozornosti a obdivných pohledů vzbuzovaly expozice květin – jiřin, chryzantém, ale i pokojových rostlin.
Mohli obdivovat nejen ovoce, zeleninu, ale také 600 váz s květinami, výpěstky zahrádkářů z osmi okresů východních Čech, samostatné kolekce kaktusářů, myslivců či ukázkový úl se živými včelami. Nejvíce pozornosti a obdivných pohledů vzbuzovaly expozice květin – jiřin, chryzantém, ale i okrasných pokojových rostlin. „Jsme z Vysočiny a přijeli jsme speciálně na výstavu, o které jsme se dozvěděli náhodou. Nejvíce tady obdivuji ty pompony. Dříve jsem je na zahrádce také pěstovala,“ neskrývali obdiv u aranžmá jiřin manželé Marie a Miroslav Filipiovi.
Z obležení návštěvníků se nemohla vymanit ani čtyřčlenná poradna pro zahrádkáře. Návštěvníci v ní našli dva odborníky na chemii, jednoho na rezistentní odrůdy a dalšího na všeobecnou pěstitelskou problematiku. „Lidé se nejvíce zajímají o ošetřování stromů, sklizeň a nemoce jablek. Někdy přijde i návštěvník, vysype koš jablek a požádá o určení odrůdy,“ přiblížil okruh nejčastějších dotazů hlavní organizátor výstavy Josef Helmich.
O to, aby květiny, ovoce i zelenina po celou dobu výstavu vypadaly svěže, se starali neustálým rosením pořadatelé výstavy. „Akci jsme začali chystat od dubna. Hlavní přípravy trvaly tři neděle, to sem denně chodilo pracovat kolem 25 lidí. Během samotné výstavy vypomáhalo v areálu 36 pořadatelů z řad zahrádkářů i příslušníků jejich rodin. Všem patří velký dík,“ uzavřel Helmich.