Výstavu obrazů Jarmily Haldové s názvem Krása květin v obrazech je možné zhlédnout do neděle 5. prosince v rychnovském Stacionáři sv. Františka. Slavnostní vernisáž si v pondělí 29. listopadu nenechaly ujít desítky lidí.

Autorka, žijící v Sedloňově, si vydobyla jméno ve výtvarném světě nápaditými a sochařsky dovednými dřevěnými skulpturami a reliéfními obrazy.
Osvědčila se však i jako minuciózní malířka botanických krás i jako ilustrátorka pohádek a tvůrce papírového, typicky českého betlému.

K nápadu vytvořit kompletní soubor českých panovníků přispěla práce na dvaatřiceti reliéfech světců pro katolickou nadaci pro nevidomé. Projektu českých panovníků se intenzivně věnuje již deset let. Historický materiál však samozřejmě sbírala mnohem dříve. Studovala odbornou literaturu, pátrala v archivech, konzultovala s historiky a dalšími odborníky. Dosud vytvořila na 106 reliéfů.

„Výstava Jarmily Haldové se zde koná již podruhé a jsme velmi rádi, že se lidem líbí,“ uvedla vedoucí stacionáře a ředitelka Farní charity a Eva Šmídová. Stacionář poskytuje tři sociální služby, které jsou zaměřeny na seniory, mentálně postižené a lidi s kombinovaným postižením.