Skupina zde oslavila již 27. narozeniny. Klávesisty a zpěváka kapely 
ROMANA DOSTÁLA jsme se zeptali na samotný koncert.

V sobotu vypukl opět váš folk-rockový festival Noc v Oborohu, co mohli návštěvníci vidět tentokrát?
Letos přijali pozvání Petr Linhart (písničkář, poutník, milovník krajin a jejich příběhů) se svoji doprovodnou skupinou 29 Saiten a slovinský Paul Batto jr., špičkový swingový a bluesový zpěvák, skladatel a kytarista, který jinak koncertuje po celé Evropě. S Oborohem jsme zahráli průřez naší tvorbou a představili jsme také vzorek z našeho nového připravovaného alba, které budeme natáčet o letošních letních prázdninách. Album vyjde na podzim a bude desáté v pořadí.

Pozvaní hosté bývají vašimi kamarády, bylo tomu tak i v sobotu?
Ano, Petr Linhart je dlouholetý přítel, máme rádi jeho tvorbu a také mi napsal sleeve note do mého bukletu sólového cd Více světla, více stínů.
Paula Batta znám již několik let. Slyšel jsem ho v Pelhřimově na jeho recitálu a z jeho zpěvu a hraní mě až mrazilo .. Seznámil jsem se s ním osobně a následně ho doporučil na koncert v našem regionu do divadla v Rychnově nad Kněžnou, jsme stále v kontaktu.

Letos slavíte 27. narozeniny, to je hodně dlouhá doba. Probíhaly tyto hudební roky v souladu nebo došlo někdy v kapele i na nějaké hádky?
Oboroh je kolektiv s několika individualisty – muzikanty a každý má svůj názor. Ale dlouholeté trvání kapely a počet vydaných alb svědčí o tom, že vždy došlo ke shodě.

Co považujete za největší úspěch Oborohu?
Stále se prodávají všechna naše cd ( prodaných je již přes 25 000 ks), je o nás zájem ze strany pořadatelů (máme za sebou 1 000 koncertů) a jsme plni entuziasmu pokračovat v dalších letech.