V listopadu hrál v Karlových Varech na summitu prezidentů zemí Visegrádské skupiny s vynikající houslistkou Ivou Kramperovou, v rozhovoru pro Deník slíbil, že ji v roce 2011 uslyšíme i zde. Společný koncert Pavla Svobody a Ivy Kramperové připravila Dobrušská klasika na neděli od 15 hodin v dobrušském kostele sv. Václava.

Koncert patří mezi ty, které se neplánují dlouho dopředu, domluva prý byla otázkou jediného večera. „Pavel Svoboda a Iva Kramperová byli počátkem prosince v Dobrušce, přišli se podívat na benefiční vánoční koncert Novoměstského orchestru a sboru Kácov. Po koncertě jsme mluvili o plánech Dobrušské klasiky. Když jsme zjistili, že oba hudebníci budou hned na začátku roku v Dobrušce, zrodil se nápad s koncertem,“ přibližuje rychlou organizaci Jana Poláčková z klasiky, výsledkem je novoroční koncert, který určitě potěší návštěvníky nejen z Dobrušky. O virtuózní hře varhaníka Pavla Svobody, který v současné době studuje Akademii múzických umění v Praze a zároveň prestižní vysokou školu v Berlíně, se posluchači rychnovského regionu přesvědčili už několikrát.

Iva Kramperová, která vystupuje jako sólistka se špičkovými orchestry a je koncertním mistrem komorního souboru Barocco sempre giovane, zahrála v Dobrušce před pěti lety s Václavem Hudečkem, publikum bylo nadšeno. Hostem nedělního koncertu bude sopranistka Helena Tamelová, laureátka Mezinárodní pěvecké soutěže Bohuslava Martinů v Praze, která v současné době studuje u vynikající pěvkyně Marty Beňačkové na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Novoroční nedělní koncert, který začne v kostele sv. Václava v 15 hodin, přinese díla barokních skladatelů, přáním pořadatelů je, aby si návštěvníci i účinkující odnesli ty nejkrásnější vzpomínky, stejně jako si je odnesla Iva Kramperová ze svého vystoupení před pěti lety.

(dm)