Ne. Název skladby, která se v roce 1982 stala rockovou písní roku, natočila ji legendární skupina PROGRESS 2, jejímž členem byl Roman Dragoun. Ve světě rocku skutečný pojem, pozdější člen skupin Futurum, Stromboli, v roce 1996 představitel titulní role v muzikálu Jesus Christ Superstar, hudebník a skladatel, pravidelně koncertuje v Brně a v Praze. „Zítra však máte jedinečnou možnost zúčastnit se koncertu jeho formace T4 na sále hostince Katapult v Bačetíně. Hostinec, provoněný domácí kuchyní, sál s citelným nádechem rockového klubu, to vše bude od 20 hodin patřit předkapele Morybundus band. Po krátké pauze, nezbytné ke zvukové zkoušce, zazní melodický rock T čtyřky,“ zvou pořadatelé.

T4 je seskupení čtyř vynikajících hudebníků, kteří jsou považováni za žijící legendy českého rocku či blues. Kromě zpěváka a klávesisty Romana Dragouna je to baskytarista Vladimír ,,Guma,, Kulhánek (zásadní deska českého rocku Kuře v hodinkách, ETC, Stromboli, v současné době vystupuje s Annou K.), Stanislav ,,Klásek,, Kubeš, právem považovaný za kytaristu přinejmenším evropského formátu, spolupracoval s Jiřím Schelingerem, Leškem Semelkou, ETC, jeho kytarová sóla jsou proslulá. Dalším členem je hráč na bicí nástroje Martin Kopřiva, student Ježkovy konzervatoře v Praze, jeden z nejnadějnějších bubeníků mladé generace.

Styl kapely? Podle odborného tisku se jedná o rock s bluesovými prvky, kde nelze přeslechnout vliv jazzu a funku. Texty skupině píše Marek Eben, jehož není třeba představovat, a básník Milan Princ. Pokud diváky při poslechu až mrazí, je těžké určit, zda je víc „na vině“ hudba nebo texty, celek však vytváří originální a melodickou českou muziku.

A jak vznikl název T4? „Když jsem se ptal Standy Kubeše, řekl mi, že v tom nemám nic hledat. Nepolevil jsem a na webových stránkách Romana Dragouna jsem zjistil, že T4 neboli tyroxin je hormon, který zrychluje srdeční činnost, je důležitý pro mozkovou činnost a jeho nedostatek má za následek kretenismus,“ sděluje k názvu skupiny pořadatel Martin Frodl z hostince Katapult, který zve na sobotní večer všechny milovníky dobrého rocku, v sobotu prý určitě nedostatek tyroxinu nehrozí.

Je zřejmé, že laťka, která byla v Bačetíně nasazena pěkně vysoko, se udrží. „Určitě. Máme připraveny akce až do července 2011, všechny je možné najít na webových stránkách hostince Katapult. Příště je na řadě další pecka - legenda undergroundu Garage s Tonym Ducháčkem,“ prozrazuje Martin Frodl.

(dm)