"Březen, duben, květen a červen měla být nejvíce vytížená. Víkend co víkend v terénu. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. A tak jsem si vymyslel, že během nouzového stavu udělám autokino. Psali, že v Německu se těší velké oblibě. Nouzový stav si žádá nouzovou kulturu," říká Honza Dušek.

Jenže že skutečně začne promítat, na to to zatím nevypadá.

Ilustrační foto. Jarní úklid.
Lidé na Rychnovsku bojují za čisté okolí

"Požádal jsem Ministerstvo průmyslu a obchodu o vyjádření, jestli mohu autokino uspořádat. Rovnou jsem nabídl dodržení několika opatření: rozestupy mezi automobily, zákaz vystupování z auta, zvuk prostřednictvím autoradia, bezkontaktní platba. Ministerstvo mi odpovědělo, že pořádání autokina jde proti základnímu vládnímu nařízení o volném pohybu osob. Jenže Autokino Klatovy povolení dostalo. Povolili jim to hygienici," upozorňuje dále.

"Mně Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje řekla, že oni nic takového povolat nemohou a odkázali mě na zmíněné ministerstvo. Chápu to dobře, že autokino je větší riziko než návštěva hobbymarketu?

Chápu to dobře, že Klatovy mohou a Dušek nemůže?" dodává Honza Dušek, kterému lidé na jeho facebookovém profilu vyjadřují podporu. Sám pak doufá, že povolení nakonec dostane.

Skauti z Jaroměře pomáhají v boji proti nákaze.
Štíty vyrábějí studenti, modeláři, skauti i církev