Tuto významnou soutěžní přehlídku schopností a dovedností lidí se zdravotním postižením pořádá občanské sdružení Česká abilympijská asociace. Slavnostní zahájení bude již v pátek v 8.50 hodin. Vlastní soutěže začínají v pátek od 9.30 a v sobotu od 9.00 hodin. Vstup je zdarma.

Diváci se mohou těšit na více než tři desítky atraktivních soutěžních disciplín, jako například dřevořezba, cukrářství a studená kuchyně, malba na sklo, hedvábí či na kameny, fotografie, výroba svíček, tři způsoby aranže květin a další.

Jako každoročně bude součástí také zajímavý doprovodný program, kromě abilympiády můžete navštívit i prodejní výstavu Abi-Reha, na které budou k vidění zdravotnické pomůcky, kosmetika, farmaceutické produkty a výrobky chráněných dílen.

Česká abilympijská asociace vznikla v roce 1997 a sídlí v Pardubicích. V současné době se angažuje zejména v oblasti zaměstnávání zdravotně postižených lidí, je ve velice úzkém kontaktu se zaměstnavateli, působí v oblasti prevence a odstraňování stavebních bariér; velmi dobrých výsledků dosahují agentura podporovaného zaměstnávání a konzultační středisko pro posuzování bezbariérovosti budov.
Zdroj: www.pardubice.cz