Na Kačenčino loučení s létem zve obec Deštné v Orlických horách. Akce začíná zítra ve 13 hodin v Deštném – Jedlové u penzionu Kristýna.
Děti či celé rodiny se tu projdou pohádkovým lesem (viz foto, vstup od 13 do 16 hodin). Mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne si pak počkají na předávání vlády nad Orlickými horami, z rukou princezny Kačenky ji na zimu převezme vládce Rampušák.
Nebudou chybět hry, soutěže, kouzelník, jízda na koních a v kočáru, od 13 hodin hudba v podání opočenských Errori a večerní diskotéka s Klykošem (od 20 hodin) .
Rockové loučení s létem začíná zítra ve 14.30 na potštejnské Vochtánce. Od návštěvníků, kteří nezaváhají a dorazí už na začátek – tedy nejpozději do 15.30 hodin, budou pořadatelé vybírat 80 Kč. Po půl čtvrté se vstup zvýší na 100 korun.
Místní kapela Radio Jerevan zde oslaví 10 let své existence, a na svém pódiu proto také uvítá desítku kapel. V údolí pod hradem Potštejn bude znít široké spektrum muziky a vrcholem večera se stane koncert kapely pyšnící se soškou Anděla z roku 2008, brněnské post-hardcorové legenda Insania.

(zr)