Pálení čarodějnic - Kostelecká Lhota

Tradiční pálení čarodějnic se koná v pondělí také v Kostelecké Lhotě Na Penaltě. Od 17.00 hodin se se návštěvníci mohou těšit na bohatý program, v němž nebude chybět vyhlášení nejhezčí čarodějnice, les plný bytostí, skákací hrad nebo soutěže o ceny. Večer se rozhoří hranice a na taneční zábavu pozve skupina Spektrum. Děti do 15 let mají vstupné zdarma, dospělí 20 Kč a se zábavou 50 Kč.

Pálení čarodějnic - Rychnov nad Kněžnou

Slet čarodějnic připravují i v Rychnově nad Kněžnou. V pondělí jsou v místním zámeckém parku připraveny soutěže pro děti, věštírna, salón krásy, čarodějná zahrádka a podobně. V případě špatného počasí se akce konat nebude. Vstupné činí 10 Kč. Děti v kostýmu mají vstup zdarma.

Pálení čarodějnic - Týniště nad Orlicí

Letos se budou konat už 11. čarodějnice v Týništi nad Orlicí v příjemném prostředí u řeky Orlice. Konkrétně v hospodě U Kulaté báby. V pondělí 30. dubna se zde pobaví děti i dospělí. Připraveny jsou hry, projížďky na koních, skákací hrad nebo soutěž Miss čarodějnice. Od 20.30 hodin zde vystoupí kapela Sto zvířat. Začátek je plánován v 17 hodin.

Cestovatelská přednáška

Cestovatelská přednáška „Sečuán očima Petra Voldána“ vám odkryje zákulisí natáčení pořadu České televize „Postřehy odjinud“. Dlouholetý rozhlasový zpravodaj a reportér Petr Voldán vás během přednášky přenese do Sečuánu, který je nejen domovem pandy velké. Právě odtud se do celého světa rozšířil čaj. Dovíte se zajímavosti o čajových rituálech i kultuře pití čaje v jeho domovině. Ve čtvrtek 3. května uvidíte v Kině 70 v Dobrušce i záběry sochy největšího sedícího Buddhy. Začátek je v 18 hodin.