Film o Stalinovi

5. března 1953 umírá Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak ho přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. Jak to dopadne, uvidíte ve čtvrtek 5. dubna od 19.30 hodin v rychnovském kině.

Výstava ve Vamberku

Městská knihovna ve Vamberku vás zve na výstavu obrazů Josefa Klimta. Ta bude otevřená od čtvrtka 5. dubna ve výpujčních hodinách knihovny do 10. května.

Autorské čtení

Ve čtvrtek 5. dubna můžete ve Vamberku zajít ještě na autorské čtení a vyprávění spisovatelky Danky Šárkové. Koná se v Městské knihovně ve Vamberku od 17.30 hodin. Vstupné 50 Kč.

Divadlo v Bolehošti

Obec Bolehošť a Divadlo Pavla Trávníčka Vás zve na divadelní představení SBOROVNA, které se bude konat v pátek 6. dubna od 19 hodin ve společenském sále Obecního hostince v Bolehošti. Učitelský sbor je složen ze známých herců, jako např. Pavel Trávníček, Uršula Kluková, Luboš Xaver Veselý, Kateřina Kornová a další. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na Obecním úřadě Bolehošť.

Noc s Andersenem

Páteční noc bude ve Vamberku patřit legendárnímu Hansi Christianu Andersonovi. Svou tvorbou dánský spisovatel dokázal, že v pohádkách je jako v ráji a všechno je zde možné. S dětmi i dospívajícími si to můžete přijít ověřit v pátek 6. dubna do Městské knihovny ve Vamberku.

Program pro děti

Putování s beruškou je určeno pro rodiče s dětmi, kteří si chtějí užít podvečerní putování po parku v Týništi nad Orlicí. Na děti tu budou čekat hmyzí kamarádi s úkoly. Konec i start započne v MC Ratolest, kde si můžete na zahradě pohrát s dětmi a opéct si něco na ohni. Začíná se v sobotu v 17 hodin.