Dny pro rodinu

Kdy: v pátek 31. května od 10.00 do 18.00

Kde: v rodinném centru Erbenka v Kostelci nad Orlicí

Proč přijít: Čeká vás den plný zábavy a poučení pro celou rodinu, prezentovat se na akci budou nejen sociální služby města. Na programu je povídání u kávy, seznámíte se se spolkem historického šermu Foltest, přichystáno je vystoupení dětí z mateřinky, výstava historických fotografií města, autorské čtení pohádky, promítání dokumentární filmů, herna, dílny laborky pro děti a dospělé, opékání vuřtů, výstava malířských děl a další doprovodný program. Nebude chybět ani občerstvení.

Swingový festival Jardy Marčíka

Kdy: V pátek 31. května a v sobotu 1. června od 18.00

Kde: na Tyršově náměstí v Týništi nad Orlicí

Proč přijít: Dvoudenní svátek swingové hudby v Týništi nad Orlicí je tu. Letos jde už o 27. ročník. Největšími hvězdami letos budou Vojtěch Dyk s klavíristou Janem Maxiánem a Hana Holišová, kterou doprovodí Mladý týnišťský big band. Kompletní program najdete na webových stránkách Kulturního centra – kc.tyniste.cz.

Májový koncert

Kdy: v pátek 31. května od 17.00

Kde: v kostele sv. Jakuba Většího ve Skuhrově nad Bělou

Proč přijít: Přijďte si poslechnout skladby klasické i lidové v netradiční úpravě v podání Prausova pěveckého sboru. Dobrovolné vstupné bude věnováno kostelu.

Solnická solná stezka

Kdy: v sobotu 1. června od 7.00

Kde: Solnice a okolí

Za kolik: startovné 70 korun, děti 30 korun

Proč přijít: Klub českých turistů Solnice, skupina Jirka-cyklotour Kvasiny, Městský úřad Solnice, obec Kvasiny a Ústav sociální péče Kvasiny zve všechny občany, turisty i neturisty, přátele dobré pohody na 52. ročník Solnické solné stezky. Start a prezentace je v Solnici u Společenského domu od 7.00 do 9.30. Přichystány jsou zajímavé trasy nejen v okolí Solnice, ale také v Orlických horách. Těšit se můžete i na pohádkovou trasu pro děti a vyjete můžete rovněž na krásné cyklotrasy - nejen horské, ale i nížinné a dětské. Nejdelší pochod vede kolem pramene řeky Kněžná, Pádolí a Kačerova. Občerstvení si můžete dopřát na Zámečku v Pádolí, na Prorubkách, v Lukavici, na hradě Skuhrov nebo v Ještěticích. Cíl celé akce bude jako již tradičně v areálu ÚSP Kvasiny a po skončení celé akce jsou všichni srdečně zváni ke kvasinskému rybníku, kde budou probíhat obecní oslavy s programem pro děti a hudební produkcí. Pro účastníky je přichystána za jejich námahu odměna v podobě památečních medailí a diplomu.

close Pozvánka info Zdroj: archiv obce Kvasiny zoom_in Pozvánka

Oslavy obce Kvasiny - 480 let od první zmínky

Kdy: v sobotu 1. června

Kde: u kvasinského obecního rybníku

Proč přijít: Kvasiny slaví 480 let od první zmínky o obci a současně dětský den. Program pro děti začíná od 14.00 hod, večer vystoupí kapely UDG, Pekař a Pavel Čadek. Občerstvení je zajištěno.

Orlický sekáč

Kdy: v sobotu 1. června

Kde: v Nebeské Rybné

Proč přijít: Orlický sekáč patří k oblíbeným akcím, které se se vrací k tradicím. Je otevřeným mistrovstvím ČR a letošní ročník je už třináctý. Můžete se opět těšit na zápolení v kosení luk za použití klasického nástroje - kosy. Prezence účastníků je od 6.30 do 7.30, samotná soutěž odstartuje od 8.00, představí se v ní muži, ženy i děti. Akci bude doprovázet živá hudba a pro děti je pro zpestření připraveno malování na obličej.

Ohlédněte se za Orlickým sekáčem v našem videu z roku 2022:

Orlický sekáč | Video: Jiří Fremuth

Komentovaná prohlídka kapucínského konventu

Kdy: v sobotu 1. června od 14.00 (sraz před klášterním kostelem Narození Páně)

Kde: na Kupkově náměstí v Opočně

Za kolik: 60 korun, snížené vstupné 40 korun

Proč přijít: Součástí prohlídky bude návštěva zahrady, rajského dvora, kostela Narození Páně a kaple Panny Marie Bolestné s čtyřkřídlým ambitem včetně cyklu obrazů Křížové cesty od dvorního malíře Marie Terezie J. V. Bergla. Vydejte se spolu s námi na cestu za poznáním života obyvatel kláštera, jeho zakladatelů a umělců podílejících se na podobě tohoto barokního klenotu. Na prohlídku zve Muzeum a galerie Orlických hor.

Zahájení léta

Kdy: v sobotu 1. června od 13.00

Kde: u hasičské zbrojnice na Skále v Kostelci nad Orlicí

Proč přijít: SDH Kostelec nad Orlicí - Skála zve do hasičské zbrojnice na Skále na akci Zahájení léta. Připraven bude program pro děti, posezení u místních hasičů a občerstvení z grilu.

Komentovaná prohlídka zámeckého parku se symbolickou výsadbou vzácného rododendronu

Kdy: v sobotu 1. června od 14.00

Kde: v zámeckém parku Opočno

Proč přijít: Každou sobotu můžete navštívit jinou část parku a dozvědět se od odborníka - dendrologa, zajímavé informace o významných parkových porostech. Parkem provádí pan Vítězslav Haupt, DiS. Zahájení prohlídek je vždy na I. nádvoří zámku pod ořešákem černým. Prohlídka trvá přibližně hodinu.

Výstava Hrady a zámky – dřevořezby a obrazy

Kdy: od 1. června do 31. července

Kde: na zámku Opočno

Proč přijít: Přijďte se pokochat pohledem na tato díla do prostor bývalé zámecké kuchyně. Jde o dřevořezby Josefa Noska a malby Nikoly Lesákové.

Rybářské závody - Zlatý karas

Kdy: v sobotu 1. června od 7.00

Kde: na rybníku sv. Jána v Přepychách

Proč přijít: Okuste rybářskou vášeň a trochu toho štěstí na závodech v přepychách, připraveno je i bohaté občerstvení občerstvení.

Dětské odpoledne

Kdy: v sobotu 1. června od 14.00

Kde: v areálu spolku Na venkově ve Skuhrově nad Bělou

Proč přijít: Těšte se na soutěže pro děti, ukázky činnosti spolku, dílničku, malování na obličej, skákací hrad, jízdu na koni

Výroční koncert Celeste Canto

Kdy: v neděli 2. června od 17.00

Kde: v kostele sv. Kateřiny v Českém Meziříčí

Proč přijít: Užijte si výroční koncert, který je oslavou 20 let trvání sboru. Jako hosté vystoupí Česko-francouzské trio: Barbora a Jana Lepšovy a Élam Richebé