Májku v Synkově řezal místostarosta i mnozí permoníci. Snažila se i Sněhurka.

 

Kácení máje se má sice konat spíše na počátku měsíce, ale objektivní důvody vedly pořadatele k menšímu posunu. A vydělali na tom všichni, protože právě uplynulý víkend se vytáhl s počasím a jak přímí aktéři akce, tak návštěvníci, si odpoledne před synkovskou hospodou užili dokonale.

Po úvodu, který svým vystoupením obstaraly děti ze základní a mateřské školy a „Koupelnovém příběhu“ divadelního spolku Lukavické sokolky, došlo na očekávanýpravidelný hit Kácení máje. Na představení domácího ochotnického spolku Májovka – tentokrát se autoři inspirovali klasickou pohádkou a vznikla parodie Sněhurka a sedm permoníčků aneb o ztopořených čepičkách. „Pověz zrcadlo, kdo je v této zemi nejhezčí a nejkrásnější“, známá věta zazněla v různých situacích mnohokrát.

Samotné kácení máje se setkalo s klasickými obtížemi – tradičně ručně a tradičně s nepříliš ostrou pilkou – tak se kácí májka v Synkově. Letošní úvodní řez provedl místostarosta Jaroslav Štefek a po kolektivní snaze se mohlo volat: „Devět, osm, sedm… jedna a padá“. Spadla – a dokonce na přesně vytyčené místo.