Halloween na hořickém zámku

Hořice - V sobotu odpoledne ožijí prostory zámku v Hořicích akcí pro děti, která bude plná zábavy, napětí i tvoření. Koná se zde Zámecký halloween. Navštíví ho také hodná strašidla, která si chtějí s dětmi hrát. Od 16 hodin budou připraveny dětské dílničky, od 17 hodin si malí hosté můžou procházet tajemnou stezku a čeká je také karneval.

Rock and roll rozhýbe Radvanice

Radvanice - Mezinárodní soutěž White Cup v akrobatickém rock and rollu hostí v sobotu víceúčelový sál Pensionu a restaurace Radvanice. V soutěži lidé uvidí nejlepší tuzemské páry, dětské formace a další. Celkem pořadatelé evidují zhruba 200 soutěžících. Sál se pro návštěvníky otevírá v 11 hodin, finálová kola přijdou na řadu od 16 hodin.

Portréty zakotvily v Hořicích

Hořice - Slavnostní vernisáží byla zahájena letošní poslední výstava v Galerii plastik. Již potřetí v Hořicích představuje Spolek sochařů České republiky výsledky soutěže, kterou vypsal na sochařský portrét automobilové závodnice Elišky Junkové (1900-1994), filmové režisérky Věry Chytilové (1929-2014) a profesora Jaroslava Heyrovského (1890-1959), nositele Nobelovy ceny za chemii. Sochařské portréty obdivovali návštěvníci Národního technického muzea v Praze po celé léto, hořická výstava potrvá do 24. listopadu. Přístupná je od úterý do pátku, v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Koncert Opera Divas ozdobí v Trutnově předvánoční čas

Trutnov - V pondělí zahájí Uffo Trutnov předprodej vstupenek na nevšední koncert tria Opera Divas. Mezzosopranistka a sólistka opery Národního divadla Andrea Kalivodová a sopranistky Tereza Mátlová a Pavlína Senić vystoupí v Uffu ve středu 20. prosince. Zpěvačky doprovodí Filharmonie Hradec Králové pod vedením Leoše Svárovského. „Navazujeme na tradici z loňského roku. Chceme se sejít s věrnými a třeba i novými diváky, sponzory i kolegy, a vychutnat si večer ve společnosti tří skvělých pěvkyň. Program lehce odrazí atmosféru Vánoc, ale jeho základem budou slavné operní, operetní, ale i muzikálové árie,“ přibližuje ředitel Uffa Libor Kasík.

Týden vzdělávání dospělých startuje už v pondělí

Jičín - Týden vzdělávání dospělých startuje od 6. a potrvá do 10. listopadu. Můžete se těšit na akce, workshopy a přednášky či jiné aktivity zaměřené na sdílení zkušeností a informací, tvořivost a kreativitu nebo zdravý životní styl, protože i to jsou způsoby, jak se vzdělávat a poznávat sám sebe. Jednotlivé akce budou probíhat nejen v přednáškové místnosti městského úřadu a v prostorách Úřadu práce v Jičíně, ale i u zapojených subjektů a organizací. Účast pro všechny zájemce je zdarma. Více informací o programu naleznete na Úřadu práce či na www.kr-kralovehradecky.cz.