Dnešní (sobotní) koncert se z technických důvodů pořadatele neuskuteční. Organizátoři však upozorňují, že vstupenky zůstávají v platnosti, vystoupení se překládá na 11. prosince.

Fotografie „muziky“. To je to, co mě skutečně bere… Slova fotografa Tomáše Šrejbera, autora hudebních fotoreportů, o kapele Garage, která vystoupí v Bačetíně, mluví s uznáním. „Jezdím hodně, takže mohu srovnávat. Fotil jsem je v Broumově, byli skvělí, udělali fantastickou atmosféru.“ Koncert skupiny Garage s Tonym Ducháčkem začne v bačetínském hostinci Katapult v sobotu ve 20 hodin. Historie této legendární pražské rockové kapely sahá až do roku 1979, kdy byla založena basistou Ivo Pospíšilem přímo v jedné pražské garáži. V průběhu 80. let Garage (tehdy pod názvem Garáž) patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou.

Za komunistického režimu bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně, a pokud ano, nikdy ne za peníze, přestože byla velice populární. Nesměli vydávat oficiální alba, a tak jejich nahrávky, často nahrávané ve skutečných garážích, obíhaly samizdatově na páscích a na kazetách. „Ve středu hráli v Bruselu, v sobotu to rozjedou v Bačetíně. Podle slov J. H. Vitvara z Respektu připomínají jejich pražské koncerty pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů jako akce s co největším počtem sympatických tváří narvaných na co nejmenší plochu. Přesně to v Bačetíně potřebujeme,“ zve Martin Frodl z hostince Katapult. (dm)