Vstupenky dostaly také děti z Deštného, Houdkovic a Bačetína, kde letos premiérově vytvořily vlastní skupinky.

Filmová představení musela být dokonce dvě, protože králů se zapečetěnými pokladničkami chodilo téměř tři sta padesát. Poprvé se hlediště kina zaplnilo v 17 hodin dětmi nejmenšími, většinou tak malými, že je museli doprovodit jejich rodiče.

Nechyběla ani Lucka Hofmanová ze Lhoty Netřeby, která v sobotu 9. ledna zpívala pro lidi potřebné v Podbřezí. Na představení dostala za odměnu dvě vstupenky, a tak s sebou vzala i sestřičku Terezku, která se možná příští rok připojí také.

V doprovodu maminky a maličkého brášky přišel i Jára Vogl, který se „proslavil" svým plyšákem velbloudem, co ho doprovázel během koledování. Svoji trasu v Pulicích prý statečně zvládl, přestože mu tři roky budou až v únoru.

Ještě předtím, než se na plátně začal odvíjet děj animovaného filmu Uuups! Noe zdrhnul… , viděli malí Kašparové, Melicharové a Baltazarové prezentaci ze svého velkého dne. Podle šumu v hledišti se dobře poznalo, kde sedí děti, které se zrovna objevily na fotografiích pořízených nejen v Dobrušce, ale také ve všech dalších obcích zapojených do TKS organizované Farní charitou Dobruška.

Dana Ehlová