Zoom je magazín pro foto a videoamatéry, který Česká televize vysílá na svém druhém programu vždy ve středu, a to v rámci cyklu Brána poznání.
Jak prozradil režisér pořadu Miloslav Kučera, pořad se skládá ze dvou částí. Ta první je magazínová a již zítra v 16.40 hodin bude věnována minimedailonku renomovaného filmového amatéra Jaromíra Schejbala, magazín se natáčel na rychnovském Starém náměstí a před Kolowratským zámkem 19. března.

„Až v Orlických horách potkáte dvojici a kolem kupu dětí, může to být nejspíš rodina, o níž vypráví dokument Jaromíra Schejbala s názvem Jedno je málo, deset moc. Manželé ve filmu se rozhodli odejít na venkov a žít takzvaným alternativním způsobem života, živí se jako farmáři. Postupně se jim narodilo deset dětí… Jaromíra se ptáme nejen na jeho film, ale i na to , proč točí filmy a jaká témata si vybírá, čím ho inspiruje jeho bydliště Rychnov nad Kněžnou a jak si vyrobil amatérský filmový jeřáb…“ láká Česká televize diváky na zítřejší Zoom.

Jednašedesátiletý Jaromír Schejbal, který je čerstvý důchodce, se věnuje filmování přes 40 let, a tak má stále co dělat. Zatím jeho posledním úspěchem je ocenění na 51. ročníku věhlasné soutěže amatérských filmařů Rychnovská osmička. Za snímek Shybka o víkendu získal Cenu Střediska amatérské kultury Impuls Hradec Králové.