Pro festivalové příznivce, kteří se podle mnoha reakcí již nemohou dočkat, je na úvod připraven program plný slavných filmových melodií, chybět samozřejmě nemohou ani ty z pera Ennia Moricconeho. Zazní však také klasický repertoár, včetně skladeb Wolfganga Amadea Mozarta.

Felix Slováček mladší nenechá během koncertu určitě nikoho na pochybách, jak všestranným umělcem je. Publikum si ho užije v několika rolích – jako dirigenta, klarinetistu i zpěváka, navíc se také ujme role moderátora, přičemž zmíní zajímavosti vybraných skladeb.

close Felix Slováček ml. info Zdroj: Archiv zoom_in Felix Slováček ml. Mezi sólisty večera se u pěveckého mikrofonu zařadí také Anna Slováčková, možná více známá jako herečka. Proto připomeňme, že se jako sólová zpěvačka zúčastnila po boku Milana Peroutky celostátního turné s Moravia Brass Band, sólově zpívá i v Big Bandu Felixe Slováčka a v roce 2015 založila kapelu Aura.

Velice důležitou součástí tohoto crossoverového projektu je na Festivalu F. L. Věka oblíbená Komorní filharmonie Pardubice, která od svého založení v roce 1969 patří mezi špičkové české orchestry. Pestrý repertoár orchestru sahá od barokních skladeb přes hudbu období klasicismu a romantismu až po soudobé kompozice a různé multižánrové programy.

Majitelé vstupenek a loňských abonentek mohou jako benefit využít zdarma dopravu festivalovým autobusem, který pojede na trase Nové Město n. M. – Dobruška – Solnice a zpět.

Pořadatelé upozorňují návštěvníky koncertu na nutnost dodržovat platná protiepidemické opatření. Splnění jedné z podmínek pro diváky (očkování, test, prodělání nemoci) bude kontrolováno před vstupem do sálu.