Šestý ročník slavnostních předvánočních koncertů, který začíná dnes v Rychnově n. K. a pokračuje 8.12. v Děčíně (kostel Povýšení sv. Kříže), 10.12. v Praze – Vinohrady (kostel sv. Ludmily), 13. a 20. 12. v Hradci Králové (katedrála sv. Ducha), má charitativní zaměření. „Z koncertu bude pořízen záznam Českým rozhlasem a předáme i dar zástupci Nadačního fondu Novorozenec při Fakultní nemocnici v Hradci Králové,“ upřesnila pěvkyně (soprán) s tím, že rychnovský koncert se uskuteční díky příspěvku města Rychnov n. K. a vstřícnému přístupu spolumajitelky kolowratského majetku Andrey Kolowratové, která vzhledem k charitativní akci prominula agentuře Emma pronájem kostela.

I když se letos z důvodů krize zúžil počet koncertů z loňských patnácti na pět, publikum o nic nepřijde. „Návštěvníci se mohou opět těšit na klavírního virtuosa Vladimíra Župana, Martina Strejce – předního představitele české varhanní školy a samozřejmě rychnovský dětský sbor Carmina,“ pozvala Ema Hubáčková na dnešní večerní akci a další chrámové koncerty.
„Rychnovská Carmina je sbor, který si ke společným vystoupením vezmu kdykoliv, a nebudu o tom uvažovat,“ zhodnotila umělkyně dvouletou spolupráci s Rychnovským dětským sborem.