Nesoutěžní přehlídka amatérského divadla bude v městském kulturním centru pokračovat prakticky až do konce tohoto měsíce. Celkem by právě začínající festival měl nabídnout šest představení.

43. ročník Týnišťského divadelního podzimu, nesoutěžní přehlídky amatérského divadla, zahajuje dnes v 19.30 hodin v kulturním domě DS Šok ze Starého Města pod Sněžníkem komedií Ivana Krause Víkend. Hra srší suchým humorem a ironií. Vypráví o manželském páru, v němž si partneři nedokážou představit život jeden bez druhého, ale ve skutečnosti si připravují „půdu“ pro nevěru.

„Trend dnešní doby velí především v kultuře a o divadle to platí dvojnásob, pobavit diváka. Člověk současnosti je plný starostí, a proto si zaslouží polechtat bránici. Toto základní schéma, doufám, bude splněno i v naší komedii od Ivana Krause Víkend. Není to tak však jednoduché, jak by se první pohled zdálo.
Mezilidské vztahy jsou již od nepaměti velmi komplikované, a to nemluvě o nevěře napříč generacemi. Každá postavu tu má svůj jedinečný charakter, který se v silně choulostivých situacích buď projeví v ,celé své nahotě´, nebo je snahou zúčastněných ho maximálně potlačit,“ charakterizuje představení ochotník Ruda Šmůla, který se představí v roli Milence. Věří, že tak to bude fungovat až do samého závěru, kdy se obě víkendové milenecké dvojice - mladá sekretářka s obstarožním vědeckým pracovníkem a současně šéfem a jeho manželka se svým přítelem, zemitým drsným instalatérem – sejdou po noci plné vášní na společné hotelové snídani. A jak tenhle víkend nakonec skončí, už nechce prozrazovat, aby se měli diváci na co těšit.