Co byste rádi předali svému publiku?Kromě naší muziky, která nás baví, se snažíme předávat i dobrou náladu a smích, což jsou dvě nedílné složky každého našeho vystoupení.
Jaké jsou vaše hudební vzory?
Každý z nás poslouchá různé hudební styly a interprety, takže není jednoduché stroze jmenovat.
Jaký je váš největší úspěch?
První místo v soutěži rádia Beat: Naděje Beatu. Věříme však, že ty opravdu velké úspěchy jsou teprve před námi 
a s naším zapálením a neutuchající chutí hrát se jich brzy dočkáme.
Čím vynikáte?
Především netypickým nástrojovým obsazením (mandolína, akordeon), které dodává naší muzice originální a neměnný zvuk.

Složení kapely:Mandolína, Zpěv: Zizi
Elektrická/akustická kytara, zpěv: Polda
Akordeon: Víťa
Basová kytara: Kéla
Bicí: Pařez
Texty :  Smrťák

Jak dlouho hrají:
Kapela Čí je to vina? začala hrát před rokem

Styl:
Vlastní styl Death-Pop
Město:
Dobruška

Největší úspěchy:
První místo v soutěži rádia Beat: Naděje Beatu

Nechtěli „urazit" slavné kapely

Muzikanti totiž nejsou velcí fanoušci rozdělování kapel do různých žánrů, protože je podle nich v dnešní době v podstatě nemožné se v jejich změti vyznat.

„Abychom se naším "sebezaškatulkováním" vyhnuli případné urážce na cti některých z již zavedených, úspěšných kapel, rozhodli jsme se být drzí a pro jistotu si vytvořit vlastní žánr nazývaný Death-Pop. S čistým svědomím mohu říct, že nikdo vlastně nemá tušení, co to znamená," směje se Miloš Pařízek. Každý z muzikantů přitom poslouchá různé styly hudby a interprety.

„Je jich nepřeberné množství a do jisté míry od nich čerpáme inspiraci. Můžeme říct, že všichni hudebníci, kteří hrají jakoukoliv muziku a zároveň se u toho sami baví, jsou našimi vzory," podotýká Pařez.

Kapela podle něj vyniká především netypickým nástrojovým obsazením. Muzikanti hrají například na mandolínu a akordeon.

„Naší hudbě to dodává originální a neměnný zvuk," poznamenává Miloš Pařízek s tím, že je pro kapelu také důležité nasazení, které vkládá do každého koncertu. „Vždy ho odehrajeme tak, jako by měl být poslední," říká muzikant.

Čí je to vina? samu sebe vnímá jako kapelu, která se nejlépe poslouchá živě.

„Proto bychom v budoucnu rádi vystupovali na co největším množství koncertů a akcí a jednou, abychom nebyli skromní, třeba i na velkých tuzemských festivalech," prohlašují muzikanti.

Svému publiku se snaží předávat dobrou náladu a smích, které jsou podle nich nedílnou součástí každého jejich vystoupení.

Vystoupení na Výravě je láká

A pobavit posluchače by chtěli i v příští sezoně na Výravě. Stačí k tomu jediné. Fanoušci kapely pro ni musí hlasovat a zajistit jí první místo v soutěži Rychnovského deníku.

První cena je totiž právě vystoupení na letním parketu společně se zvučnými jmény české hudební scény.

„Výrava je uznávaný a hudebním publikem hojně navštěvovaný areál, na kterém by si chtěla zahrát jakákoliv začínající kapela. Čí je to vina? není výjimkou," dodává Pařez.

HLASOVÁNÍ čtenářů, z něhož vzejde nejoblíbenější kapela, která si zahraje příští rok na Výravě, propukne po skončení seriálu. Hlasovat se bude pomocí kuponů z novin a následně na internetu. O začátku hlasování budete včas informováni.