Čechomor s sebou přiváží svoji nejnovější desku s názvem Radosti života a kromě toho nebudou chybět ani starší osvědčené hity. Koncertní šňůra navazuje na úspěšné akustické turné, se kterým skupina brázdila po celém Česku v roce 2020.

"Na letní turné se moc těšíme, nucená pauza byla ještě delší než ta, kterou jsme měli loni, a za celou kapelu musím říct, že už se nám stýská nejen po hraní, ale hlavně po našich fanoušcích," tvrdí František Černý.

Skupina si na koncerty přizvala posilu, letos je hudebně obohatí Jan Kolář, dlouholetý kamarád Karla Holase a skvělý hudebník.

Není to jediná novinka letních koncertů. "S Františkem jsme přemýšleli, jak letošní koncerty obohatit, co nového udělat a pak nás to napadlo: Co dát příležitost představit se i místním kapelám? Rozhodli jsme se proto vypsat konkurz a všechny kolegy hudebníky pokorně vyzýváme, aby se přihlásili. Ty nejlepší vybereme a zahrajeme si spolu," říká Karel Holas.

Čechomor hledá na každý koncert jinou předkapelu. Chce jim tak pomoci předvést se před novým publikem a sami se těší, že si na každém koncertě užijí jiný hudební zážitek.

Nejlepší předkapela si pak navíc nahraje písničku pod vedením Františka s Karlem v jejich pražském studiu. Zájemci se tak mohou podívat na webové stránky Čechomoru, kde najdou více informací.

Také v Opočně, jak je i jinde na koncertech Čechomoru zvykem, potom bude možné podpořit Pomocné tlapky. Jde o organizaci zajišťující výchovu asistenčních psů pro hendikepované lidi, kteří se bez jejich pomoci v každodenním životě neobejdou.