“Já Krále Leara hraju opravdu rád. V poslední době se na mě Shakespeare jenom lepil. Hrál jsem v Kupci benátském, Paničky windsdorské a teď Leara. Já to miluju. Miluju tu shakepearovskou váhu,” řekl o představení sám Bolek Polívka.

Tři a půl hodiny dlouhé představení gradovalo vynikajícími hereckými výkony. Kromě Boeslava Polívky skvěle hráli i Zdeněk Junák, Viktor Skála nebo Jan Mazák. “Musím říct, že jsme první představením tu laťku nastavili hodně vysoko. Diváci odcházeli nadmíru spokojení. Věřím, že to je nejlepší pozvánka na celý nadcházející festival,” říká ředitel přehlídky Kamil Dvorný.

Před zahájením festivalu předal starosta Jan Skořepa prestižní Cenu města. Tu v letošním roce získal dlouholetý ředitel Základní umělecké školy v Rychnově nad Kněžnou Pavel Kováříček.

V neděli Poláčkovo léto pokračuje v zámecké jízdárně muzikálem pohrávajícím si s osudy Edith Piaf a Marlene Dietrich „Vrabčák a anděl“ v provedení Městského divadla Brno.

V pondělí si nenechte ujít hru Chaplin, která mapuje životní příběh jednoho z nejslavnějších světových filmových tvůrců a komiků všech dob. Více informací o programu najdete na webu www.polackovoleto.eu.

Ilona Dvořáková, Jan Dušek