Malá Benátská noc byla o víkendu doprovodným programem tradiční Porcinkule. V klášterních zahradách, kde probíhal Opočenský jarmark, se v pátek uskutečnilo také vystoupení známé rockové kapely Blue Effect.

Ačkoli počasí hrozilo přeháňkami, téměř dvou a půl hodinový koncert pod širým nebem se skutečně vydařil. Muziku si přišly poslechnout stovky fanoušků všech věkových kategorií. Mezi nimi se objevily děti i starší generace posluchačů. „Kluci hrajou naprosto skvěle,“ řekla Andrea Šatníková, která na Effecty přijela z Náchoda.

„Myslím, že na Opočensku lidé nemají kam chodit na pořádný bigbít. Hlavně je tu problém se sály s omezenou kapacitou a větší akce by jistě přivedly více diváků. Využili jsme tedy tradiční Porcinkule a pro vystoupení kapel vybrali klášterní zahrady, které působí jako takový vstup do ráje. Mile nás překvapila velká účast a hlavně zjevná spokojenost návštěvníků. Blue Effect vyzařují energii a elán, které předávají dál. Jediný problém byl v přelepování a strhávání plakátů, které pak nemohly včas informovat další fanoušky,“ uvedl předseda kulturních akcí města Opočno a organizátor Malé Benátské noci Josef Machač.