Jak jinak než hudbou může zahajovat rok Mladý týnišťský big band (MTB). Tradiční novoroční koncert těleso Základní umělecké školy v Týništi nad Orlicí okoření také křtem CD dixielandu ZUŠ Black Buřiňos (BB), nazvaným Tak jedem… Koncert se uskuteční v neděli v sále Kulturního domu v Týništi nad Orlicí ve 14 hodin.

„Hostem Mladého týnišťského big bandu bude skvělý trumpetista Pavel Herzog, člen kapely Sto zvířat a první trumpetista Filharmonie Hradec Králové.
Těšíme se na publikum i na atmosféru, kterou vždy naši posluchači na koncertech vytváří,“ uvedl ředitel ZUŠ a umělecký vedoucí MTB a BB Pavel Plašil.

Album, které představí Black Buřiňos, nahrávali žáci školy (14 – 18 let) v létě v královéhradeckém studiu. Dixieland, jazzová a swingová hudba v podání týnišťských muzikantů je nejen v regionu nesmírně populární mezi všemi generacemi, tu nejmladší nevyjímaje. Soubor se často na svých vystoupeních setkává se zájmem posluchačů, kteří by si rádi jeho produkci poslechli i doma. I jim teď vychází muzikanti vstříc.

Posluchačům se z alba ozve kmenový repertoár dixielandu, staré tradicionály, skladby soulové, zpívané. „Na dvou z nich se podílel i hudební režisér Českého rozhlasu Hradec Králové Jiří Štusák, který jednu skladbu sám napsal a rovněž zaranžoval jednu od Jaroslava Ježka,“ přiblížil kompakt Pavel Plašil.

Skladby z alba by posluchači mohli slyšet právě i na vlnách hradeckého rozhlasu. „Chlapci hráli v květnu loňského roku na akci Středoevropský dixielandový most v Hradci Králové, program tam pro své potřeby hradecký rozhlas také natáčel. A přímo hudební režisér Tomáš Katschner nám říkal, že je této muziky strašně málo a projevil o naše cédéčko pro účely rozhlasu zájem,“ přiblížil další možný osud skladeb alba Pavel Plašil.