Charismatický herec Jiří Bartoška se ve středu večer vrátil do „svých" Pardubic, kde prožil část života. Návrat populárního „Barťáka" byl pozoruhodný. Na jeviště Východočeského divadla ho přivezli v rakvi!

Fanoušci a především fanynky však jednu z největších hvězd českého herectví oplakávat nemuseli.

„Doma" se předvedl ve výborné formě

Jiří Bartoška se totiž „doma" předvedl ve výborné formě. V komedii Moje hra ztvárnil roli slavného spisovatele Josefa Jankulovského, který nečekaně opustí tento svět s poměrně starosvětským přáním: chce po své současné partnerce (hrála ji Jana Janěková mladší), aby mu uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest.

Jako na potvoru zemře přímo na Vánoce, ale ani to neodradí šest Mistrových osudových žen různého věku, postavení i světonázoru, aby se sešly v jeho obývacím pokoji.

Z ženských představitelek v inscenaci září Zuzana Bydžovská jako ordinérní blondýna, která hodně často rychleji mluví než myslí… Svou hospodskou mluvou a jadrnými hláškami dodává celému představení pořádný říz.

Moje hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat. A to  díky divadelnímu triku, kdy může nebožtík promlouvat z „druhého břehu" se svými nejbližšími…

Východočeský otisk je v Mojí hře silný

Pro Východočechy byl na této inscenaci pozoruhodný i fakt, že autorem hry je kmenový režisér Východočeského divadla Petr Novotný (pod pseudonymem Petr Abraham).

Pardubické repríze byl ostatně osobně přítomen a bylo znát, že se stejně jako zaplněné hlediště výborně bavil. O režii se navíc postaral holický rodák Jan Kačer…