Potštejnská pouť

Kdy: od pátku 17. května 15.00 do neděle 19. května

Kde: v Potštejně

Proč přijít: Decibely, adrenalin a všude pořádně rušno. Do této atmosféry se v závěru týdne opět ponoří Potštejn, kde se uskuteční jedna z největších poutí v regionu. Těšte se na pouťové atrakce všeho druhu, bohatý stánkový prodej, ale připraven je samozřejmě i duchovní program. Na neděli se chystá pobožnost křížové cesty, sraz je v 7.30 u kostela sv. Vavřince. V 9.00 začne mše svatá v hradní kapli sv. Jana Nepomuckého a v 11.00 mše svatá v kostele sv. Vavřince.

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

6. Skuhrovský výšlap

Kdy: v pátek 17. a v sobotu 18. května

Kde: v areálu skuhrovského hradu

Proč přijít: Přátelé hradu Skuhrov, Ski Wikov Skuhrov a obec Skuhrov nad Bělou pořádají 6. Skuhrovský výšlap v areálu skuhrovského hradu. Fandíte sportu? Pak si tuto akci nenechte ujít.

6. Skuhrovský výšlap6. Skuhrovský výšlapZdroj: archiv pořadatelů

Pohádková stezka

Kdy: v sobotu 18. května od 14.00 do 16.00

Kde: po Křovicích

Proč přijít: SDH Křovice zve na pohádkovou, která děti jistě pobaví, a po akci je připraveno také opékání špekáčků. Akc e se koná za příznivého počasí.

Pozvánka na vernisážPozvánka na vernisážZdroj: archiv pořadatelů

Jarmila Haldová a další figurka do Měšťanského betlému.
Výtvarnice Jarmila Haldová: Politici mě až tak nebaví jako panovníci

Den přírody

Workshop hmyzí hotýlky

Kdy: v sobotu 18. května od 9.00

Kde: v zahradě kapucínského kláštera

Proč přijít: Společně s pracovníky Muzea a galerie Orlických hor si vyrobíte jednoduchý domeček pro hmyz, který se stane nejen velkou pomocí pro přírodu, ale i ozdobou vaší zahrady. Na dílnu je nutné donést si vlastní hliněný květináč (může být i použitý) o průměru kolem 10 cm. Všechny materiály budou k dostání na místě. V rámci dílny si budete také moci vyrobit semínkovou bombu pro včely a motýly. Dílna je vhodná pro děti od 7 let a dospělé.

Areál rychnovského zámku.
V Rychnově můžete poslat své ratolesti na dětské prohlídky zámku. Už v sobotu

Den přírody

Komentovaná prohlídka zámeckého parku – údolní část parku

Kdy: v sobotu 18. května od 14.00

Kde: v zámeckém parku v Opočně

Proč přijít: Každou sobotu můžete navštívit jinou část parku a dozvědět se od odborníka - dendrologa - zajímavé informace o významných parkových porostech. Parkem provádí Vítězslav Haupt. Prohlídky vycházejí z I. nádvoří zámku pod ořešákem černým. Prohlídka trvá přibližně hodinu

Sobotu zpestří v Olešnici v Orlických horách majálesový program.
I v Orlických horách se v květnu slaví, dorazte na olešnický Majáles

Den přírody

Květena Dolního Poorličí

Kdy: v sobotu 18. května od 16.00

Kde: v zahradě kapucínského kláštera v Opočně

Proč přijít: Botanik Muzea a galerie Orlických hor Jan Doležal zasvětí děti i dospělé do tajů přírody se zaměřením na místní květenu. Místo konání klášterní zahrady bývalého kapucínského konventu není náhodné…

Pozvánka.Pozvánka.Zdroj: Archiv pořadatelů

Kabelkománie a Farmářské trhy

Kdy: Kabelkománie 18. a 19. května, Farmářské trhy 19. května

Kde: u zámku Doudleby nad Orlicí

Proč přijít: Farmářské zámecké trhy budou mít v neděli 19. 5. i dobročinný přesah díky akci Kabelkománie. Ta je sbírkou na podporu těžce nemocných, kteří čekají na transplantaci kostní dřeně. Kabelkový bazar s podtitulem Darujte starou a kupte si novou rozvíjí koncept, při kterém lidé symbolickým darem a zakoupením kabelky přispívají do Nadace pro transplantace kostní dřeně, aby pomohli těm, kteří si léčbu nemohou dovolit. Přijďte si trhy nejen užít, ale také pomoci dobré věci!
Po měsíci se pak v areálu zámku opět sejdou výrobci, pěstitelé, farmáři a řemeslníci, aby svojí nabídkou ozdobili květnové farmářské trhy. Kromě nich můžete absolvovat i komentované prohlídky zámeckých interiérů (začínají v každou celou hodinu), zajít do Muzea přírodovědy, venkova a trampingu v sýpce a nezapomeňte zajít během dne pozdravit i zvířátka v Selském dvorečku. K posezení zve zámecká kavárna se zákusky a chlebíčky.

Adam v průběhu léčby.
Rychnovsko vyráží na dřeň. Zapojit se do pomoci můžete třeba v Doudlebách

Ekumenické setkání u křížku

Kdy: v neděli 19. května od 15.00

Kde: u křížku na Švamberku v Opočně

Prč přijít: Club opočenských mužů zve na ekumenické setkání, jehož se zúčastní katolický kněz Jan Barborka, kazatel Českobratrské církve Tomáš Cvejna a farář ČCE Jan Lavický. O hudební doprovod se postarají Radim Žárský a Bára Žárská. Součástí programu je výstava koní, divadlo.