Na Rychnovsku ve většině měst uspěla současná vedení, ale přece jen některé radnice vstoupí do nového volebního období s novými starosty a zřejmě i s novými vizemi. V řadě měst i obcí Rychnovska tak bude v nejbližší dnech nejdůležitějším tématem jednání o možných koalicích a ustavující zasedání zastupitelstva. Někde bude patřit k hlavním tématům doprava, parkování, bytová výstavba, jak zajistit nové vodní zdroje, energie…

Vítězové se budou muset chopit iniciativy a velkých témat, jak svým voličům před volbami slíbili. Ti, kteří jim své hlasy udělili, budou bedlivě sledovat, jak svým slibům dostojí. Ostatně za čtyři roky jim to případně u dalších voleb mohou „spočítat“.

Zvolení zastupitelé rozhodně nečeká lehké rozhodování o budoucích investicích, zvlášť v současné době, která jim nepřeje a naopak si žádá velké úspory. Ať mají šťastnou ruku a jasnou mysl a nezapomenou, že tu jsou především pro lidi, a to nejen pro ty, kteří je volili. Všichni chtějí, aby se ve svých městech a obcích cítili příjemně, bezpečně a byly pro ně tím nejlepším domovem, kde stojí za to žít.