Tipy Deník

Magris/Uhlíř/Helešic TRIO

Akce již skončila

THE TRIO MUH, které tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria je sestaven z vlastních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře.
Trio natočilo studiové CD „Prague After Dark“, které vyšlo v katalogu JMood Records v USA (http://www.jmoodrecords.com)
CD pokřtili při lednovém turné v pražské Redutě.
Mezitím na toto CD dostali velmi příznivé kritiky s celého světa.

Roberto Magris narozen v Terstu (Itálie) v roce 1959, kde začal v 70. letech minulého století svoji kariéru jazzového pianisty. Od té doby Roberto Magris nahrál 27 alb a koncertoval v 41 zemích v Evropě, Americe, Asii, Africe a Austrálii. Účinkoval na jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. (Catalina Jazz Club v Hollywoodu, The Blue Room v Kansas City, The Jazz Bakery v Los Angeles, Porgy & Bess ve Vídni, Unterfahrt v Mnichově, Aghartě , Reduta a Jazz Dock v Praze, Muniak- v Krakově, Jazz Club Gajo v Lublani, Half Note v Aténách, Nardis v Istanbulu, Bennetts Lane v Melbourne, Thelonious a Notorious, Buenos Aires, Montreal Jazz Festival, San Sebastian Jazz Festival, Ocho Rios Jamaica, Summer Jazz Krakow, Atlantic Jazz Festival Halifax, Galway Jazz Festival, Jazz v Moskvě Hermitage, Jazzkaar Tallinnu, Ekvádoru Jazz, Jazz en Lima atd).

V letech 1998 a 2002 byl Roberto Magris hudebním ředitelem "Euro Plane Orchestra"v Terstu. Během této doby nahrál s touto skupinou 3 CD pro italské jazzové vydavatelství "Sole Note".
Od roku 2006 se jeho hudební aktivity přesunují do USA, kde se stal hudebním ředitelem a prominentním hudebníkem "JMood Records“ jazzového vydavatelství v Kansas City.
Pro "JMood" natočil Roberto Magris do těchto dnů 12CD jazzovými legendami, jako je basista Art Davis (John Coltrane), Albert "Tootie" Heath, Idris Muhammad, Sam Reed a dalšími významnými.ameriskými hudebníky. www.jmoodrecords.com

19. 10.  (19:00–21:00)
Komenského 266, Kostelec nad Orlicí
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení