Orlická galerie otevřela nové výstavní prostory
KDY: v těchto dnech
KDE: Rychnov nad Kněžnou

Hned dva nové výstavní prostory představila od letošního května Orlická galerie veřejnosti. Oba se výběrem témat orientují především na dětské návštěvníky. První výstava uspořádaná v nových prostorách nazvaná „Gočár 2020 / Digital“ představuje plakáty studentů 1. a 2. ročníku oboru grafická tvorba – multimédia Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové. K vidění jsou na tři desítky prací. Druhou novinkou Orlické galerie je využití části chodeb v jižním křídle nacházející se před a za velkým sálem. Zde byl vymezen prostor tzv. Dětské galerie, kde se budou moci malí návštěvníci setkat nejen s výtvarnými díly současných autorů, ale prostřednictvím nich se také dozvědět informace z dějin umění, výtvarných technik či využití barev. Zároveň budou mít možnost si některé techniky vyzkoušet sami. Zajímavý soubor děl Václavy Henclové, zde aktuálně instalovaný, k tomu doslova vybízí.

Vydejte se na turistický pochod Mufloní stopou
KDY: 5. června
KDE: Kunvald
ZA KOLIK: 50,- dospělí, 20,- děti

TJ Sokol Kunvald zve veřejnost na 37. ročník pochodu a cyklojízdy Mufloní stopou. Jsou pro vás připraveny dvě pěší trasy a dvě cyklotrasy. Trasy vedou nedalekým i vzdálenějším okolím obce. Startovné 50 korun, děti 20 korun. Užijte si pěknou procházku nebo projížďku. Pochod se kvůli pandemii koná o měsíc později než bývá zvykem. 

Dobrušské koupaliště otevřelo. Na Rychnovsku zatím jako jediné
KDY: od 1. června
KDE: Dobruška

Dobrušské koupaliště zahájilo provoz v úterý 1. června. 

Na přírodním koupališti ve Včelném v Rychnově nad Kněžnou dovolilo počasí začít s opravami povrchu bazénu teprve tento týden a čeká ho ještě nátěr a napouštění vody. Předběžně se tu počítá se zahájením provozu 14. června, ale ještě předtím sem bude muset zavítat kontrola z hygieny. Pandemie pak zkomplikovala i opravy koupaliště v Kostelci nad Orlicí. Brány koupaliště ve Vamberku se otevřou až za rok. S jeho postupnou obnovou se začalo už v minulých letech, kdy došlo na nevyhovující sociální zázemí.

Areál v Říčkách zahajuje letní sezonu
KDY: 5. června
KDE: Říčky v Orlických horách

Letní provoz odstartuje v sobotu 5. června areál v Říčkách. Připravena tu bude lanová dráha pro pěší i cyklisty, dva traily v bikeparku, jízda na kárách a také půjčovna kol a elektrokol. V červnu je otevřeno zatím pouze o víkendech, v červenci a srpnu každý den - vždy v čase od 9 do 17 hodin. Během letního provozu pojede lanovka v půlhodinových intervalech.