Svátky skla se blíží, ale letos pouze v online podobě
(pátek až neděle, Deštné v Orlických horách):
Tavení skla dřevem se tentokrát uskuteční bez diváků na místě, avšak s třídenním online přenosem. Oslava bude zahájena v pátek 7. srpna v 15 hodin a skončí v neděli ve 13.30 hodin. Budete moc sledovat práci sklářů a jako překvapení i ukázky jiných řemesel spjatých se sklem. Nepřijdete ani o výsledky práce sklářů.

Kunštátský drvoštěp
(sobota, 13.00, Orlické Záhoří):
V Orlickém Záhoří se bude konat mezinárodní dřevařská soutěž. Tak jako každý rok budete moci sledovat soubojve štípání špalku sekerou na přesnost, řezání kaprovkou ve dvojicích na čas i soutěž určenou profesionálním dřevařům, která prokáže jejich zručnost při odvětvování a řezání motorovou pilou.

Dobruška láká na promítání letního kina
(pátek a sobota, 20.45, Dobruška):
Společenské centrum Kino 70 zve na prázdninové promítání letního kina na koupališti v Dobrušce. V pátek 7. srpna odvysílá animovanou komedii V oblacích a v sobotu 8. srpna americký thriller Noční můry z temnot. Vstupné činí 50 korun. V případě velice nepříznivého počasí se představení neuskuteční. Podrobný program je k dispozici v informačním centru nebo na internetových stránkách města.

Letní dobrušské muzicirování pokračuje v neděli
(neděle, 18.00, Dobruška):
Město pořádá další koncert v rámci Dobrušského letního muzicirování. Tentokrát v Archlebových sadech vystoupí poprocková kapela Combi. Vstup zdarma, koncert se uskuteční za každého počasía občerstvení bude zajištěno.

Muzeum nabídne nové i stávající expozice
(dlouhodobá výstava, Rychnov nad Kněžnou):
Muzeum a galerie Orlických hor připravilo na léto stálou expozici „Cesta krajinou: expozice k malířům Orlických hor a Podorlicka“ a nové výstavy Věry Jičínské, Františka Doležala, Igora Chmely a Břetislava Malého. Vstup je volný.