Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné

Muzeum sýpka - tip na nevšední výlet

Moderní muzejní expozice „Přírodou za řemesly Orlických hor“ vznikla s cílem přiblížit široké veřejnosti vazbu člověka na prostředí, v němž žije. Tradiční regionální řemesla Orlických hor jsou tak v souladu s touto myšlenkou představována ve vazbě na přírodní zdroje. Expozice návštěvníka seznámí nejen s primárními surovinami potřebnými pro řemeslnou produkci, ale také s jejich lokálními ložisky. Z okolního prostředí do řemeslné výroby ovšem nevstupují pouze primární suroviny. Životní prostředí poskytuje také nutnou energii, ať již v podobě přímého využití síly živlů nebo nepřímo prostřednictvím paliva.

Mimo činností směřujících k výrobě nejrůznějších užitných i uměleckých předmětů je pozornost zaměřena i na řemesla zajišťující produkci surovin a energie (jako je například uhlířství či popelářství). Informace jsou poskytovány nejen formou vlastních exponátů a popisků, ale také pomocí audiovizuálních průvodců. Zvídavější návštěvníci ocení přístup k interaktivní encyklopedii s množstvím doplňujících informací.

Součástí expozice je unikátní třípatrový model lesního biotopu. Ten obsahuje více než 50 preparátů živočichů, především ptáků. Pozitivní je také skutečnost, že ani jeden z těchto tvorů nezahynul záměrně za účelem jeho preparace. Návštěvník tak má možnost detailně si prohlédnout tvory, které normálně zahlédne pouze letmo.

Díky použití moderní audiovizuální techniky se návštěva expozice „Přírodou za řemesly Orlických hor“ stává nevšedním zážitkem.

Horská 174, 517 61 Rokytnice v Orlických horách
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ