více >>

Blues Alive 2019

Letošní držitel nejprestižnější bluesové ceny Blues Music Award v kategorii současného blues, louisianský multiinstrumentalista a zpěvák Kenny Neal. Nejlepší současná pianistka podle týchž cen Marcia Ball, jeden z nejvýznamnějších představitelů střední generace chicagského blues Ronnie Baker Brooks či mimořádně úspěšná gospel-bluesová zpěvačka Lizz Wright. To jsou jen některá ze jmen hvězd letošního čtyřiadvacátého ročníku mezinárodního festivalu Blues Alive. Ten se uskuteční ve dnech 14. až 16. listopadu tradičně v Domě kultury v Šumperku.

„Úspěch předchozích ročníků Blues Alive, zejména toho loňského, který byl dlouho dopředu vyprodán a jeho program měl velký ohlas, nás zavazoval k velmi zodpovědné práci na nadcházejícím ročníku. Nechtěli jsme naše věrné návštěvníky zklamat a vážili jsme skutečně každé jméno umělců, které na festival zveme,“ říká ředitel festival Vladimír Rybička.

Jedenašedesátiletý Kenny Neal, jehož koncertem festival v sobotu večer vyvrcholí, je jednou z nejznámějších osobností americké bluesové scény. „Hráč na všechny druhy kytar, ale také výborný harmonikář, zpěvák a autor písní, přijíždí do České republiky právě v roce, kdy zvítězil v prestižních Blues Music Awards a stal se mužskou osobností roku v kategorii současného blues,” zdůraznil dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

Vstupenky na 24. ročník festivalu Blues Alive se začnou prodávat 17. června od 14 hodin v předprodejní síti GoOut a v pokladně Domu kultury v Šumperku. Informace o možnostech ubytování a další detaily programu naleznete na www.bluesalive.cz a festivalovém profilu na Facebooku.

Blues Alive je největší mezinárodní festival svého žánru ve střední Evropě. Za 23 let své existence se propracoval k pozici světově uznávané přehlídky, respektované i v kolébce bluesové hudby, Spojených státech amerických. Letos získal nejvýznamnější oborové ocenění Keeping The Blues Alive Award.

Program:

Čtvrtek 14.11.2019

Kiero Grande – foyer (SK)

Tony Bigmouth Pearson (SK)
Delta Moon (USA)
Lizz Wright (USA)
Doyle Bramhall II (USA)
Marcia Ball (USA)
Jam session - Pivnice Holba – Kiero Grande (SK)

Pátek 15.11.2019

H-Club:

Gwenifer Raymond (GB)
Jan Fic, Martin E. Kyšperský a další (CZ)

DK:
Caramel Black – foyer (PL)
Forsal (PL)
Dirty Deep (FR)
Watermelon Slim (USA)
Beaux Gris Gris and The Apocalypse (USA/GB)
Ronnie Baker Brooks (USA)
jam session – Foyer DK – Caramel Black (PL)
– Pivnice Holba – Forsal (PL)

Sobota 16.11.2019

Kino Oko Šumperk
Zelená kniha /film USA 2018, režie: Peter Farelly, hrají: Viggo Mortensen, Mahershala Ali/

Tematické odpoledne - Jazz Alive

Vertigo (CZ)
Jaromír Honzák Quintet (CZ)
Muff (CZ)

Beans and Bullets – foyer (SK)
Silesian Hammond Group (PL)
Noah Wotherspoon Band (USA)
Zach Day (USA)
Catfish (GB)
Kenny Neal Band (USA)
jam session – Foyer DK – Beans and Bullets (SK)
– Pivnice Holba – Silesian Hammond Group (PL)

od  14. 11.  (18:00)
do  16. 11.  (23:59)
Fialova 3, Šumperk
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE