Ranní mlha při poměrně chladném ránu 21. října se brzy rozplynula a první návštěvníky akce For Kids v PVA Praha Letňany doprovázelo sluníčko. V deset hodin se otevřely brány souběžně probíhajících veletrhů For Kids, For Beauty a For Games. Deník s rubrikou Miminek a s projektem Moje rodina nemohl na For Kids, největším veletrhu hraček, her a potřeb pro děti, chybět. Rodiny, které zamířily ke stánku Deníku, vítaly usměvavé hostesky a fotografka, která pořizovala na památku fotografie dětí ale i celých rodin s vánoční tématikou.

For Kids - společné zážitky na veletrhu pro děti:

Zdroj: Youtube

„Některé děti k nám s radostí přiběhly, jiné se styděly, ale úsměv na tváři jsme nakonec vykouzlily všem. Nespočet rodin se radovalo z fotek s vánoční výzdobou,“ pochvaluje si Lenka Bartáková, fotografka, která od pátku do neděle nafotila stovky snímků. „To je skvělý dárek pro prarodiče, máme konečně rodinnou fotku, kde jsme všichni,“ říká s úžasem maminka Helena, která na veletrh přijela s manželem a dětmi z nedalekých Horních Počernic. Kroky rodiny pokračovaly ke stánkům s dětským oblečením, kosmetikou, ale hlavně na modeláře a lego, na které se děti už nemohly dočkat. „Mluví o tom od rána. Je super, že je na jednom místě tolik vyžití. Kolikrát nevíme, jak je zabavit, tady je to jednoduché. Příští rok určitě vyrazíme znova,“ loučí se Helena Richterová.

Z Krkonošských pohádek
KVÍZ: Víte, kdo je kdo? Zkuste, jak dobře znáte večerníček Krkonošské pohádky

Deník si kromě zábavy však připravil i užitečné rady. Ve dvou blocích vyzpovídal Moniku Novotnou, terapeutku klinické nutriční medicíny, na téma strava v případě alergií a jak si zdravě vybavit lékárničku v době viróz a nachlazení. „V tomto období se nám tyto cenné informace opravdu hodí. Honzík začal chodit do školky, jsem ráda za každou radu, která může podpořit jeho ale i můj imunitní systém. Určitě vyzkouším bezinkový a jitrocelový sirup, o kterém terapeutka hovořila, a do stravy zařadím také bylinky, na které dost často zapomínám,“ svěřuje se Jana, maminka čtyřletého Honzy.

Veletrh For Kids.Rozhovor s terapeutkou klinické nutriční medicíny Monikou Novotnou.Zdroj: Štěpán Novotný

Monika Novotná se v rozhovoru rozpovídala například o tom, jak by měla vypadat strava, když na sobě pocítíme nachlazení, odkryla svoje osvědčené babské rady, ale mluvila také o alergiích či vegetariánství. Z rozhovorů a z průběhu veletrhu připravujeme videa, která uvidíte na našich webových stránkách. Jak vypadal den na veletrhu se můžete podívat i v sekci galerie. Byl plný radosti, optimismu a úsměvů, což jsou nejlepší léky na všechny neduhy!

Zapojte se do naší fotosoutěže Školák Deníku a vyhrajte hodnotné ceny.
Speciální školní výzva s anketou: Zapojte se do naší fotosoutěže Školák Deníku

Děkujeme všem našim partnerům, jmenovitě dětské kosmetice Sebamed, značce Mam, která nabízí široký sortiment dudlíků a dalších potřeb pro nejmenší, velkoobchodu hraček Simba Toys, designovému online fotolabu Vyvolej.to a terapeutce klinické nutriční medicíny Monice Novotné.

Veletrh For Kids.Focení dětí na veletrhu For Kids.Zdroj: Deník / Pavla Novotná

„Velké díky patří všem vystavovatelům, kteří dokázali svými produkty a stánky vytvořit krásný a nabitý veletrh pro celou rodinu! Obrovské díky patří vám, návštěvníkům, a že vás letos bylo, za tu dokonalou atmosféru. Děti nevěděly, kam dřív očkama koukat a co využít jako první,“ uvádí organizátoři podzimního veletrhu. 18. ročník veletrhu hraček, her a potřeb pro děti a kojence se uskuteční v PVA Praha Letňany 5. až 7. dubna 2024.