Petr Pavel opanoval všechna velkoměsta s výjimkou Ostravy. Nejlepšího výsledku dosáhl podle očekávání v Praze, kde mu hlas odevzdalo 76,4 procenta voličů. Více než 60 procent hlasů bral ale také v Brně, Plzni, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Českých Budějovicích a Zlíně.
Ikonická je podpora zvoleného prezidenta v obcích, kde jej osobně znají. Ve své domovské obci Černouček získal Petr Pavel úctyhodných 91 procent hlasů. Bodoval také v České Čermné na Náchodsku, kde má chalupu. Hlas mu zde dalo téměř 85 procent voličů.
Oproti tomu Andrej Babiš se musel spokojit s výrazně skromnějšími „úlovky”. Největším městem, kde získal nad 60 procent hlasů, je Karviná. Jeho dalšími baštami jsou nedaleká Orlová, Bruntál či severočeská Bílina. V domovských Průhonicích pro něj hlasovalo pouze 28,4 procenta lidí.
Nabízí se srovnání s výsledky, kterých před pěti lety ve druhém kole dosáhl Jiří Drahoš, tehdejší soupeř Miloše Zemana. Vyplývá z něj, že modrých obcí a měst významně přibylo a v těch, která byla modrá už tehdy, mají nyní výraznější odstín.
Například v Karlových Varech v roce 2018 Miloš Zeman těsně zvítězil, obdržel 50,2 procenta hlasů. Nyní zde jeho chráněnec Andrej Babiš získal pouze 43,1 procenta hlasů. Podobně se přebarvilo také Ústí nad Labem, převážná část Vysočiny či Zlínského kraje.
Petru Pavlovi byly nakloněny nejenom bohaté regiony. Dokazuje to třeba okres Semily, kde zvolený prezident získal 66 procent hlasů. Andrej Babiš zaujal hlavně obyvatele severozápadních Čech a Slezska. Zvítězil také v okrese Znojmo, kde pro něj hlasovalo přes 55 procent voličů.
Představa, že vesnice volí Babiše, zatímco města Pavla, se ukázala být přinejmenším zjednodušená. Ve velkoměstech sice zvolený prezident dominoval, hlavní baštou jeho soupeře však nebyl venkov, nýbrž okresní města.