Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

I/14 v Červeném Kostelci blokuje nehoda: Ulici 17. listopadu přehradilo částečně převrácené nákladní auto. Jedna osoba je zraněná, na místě pracují hasiči.
Válka v Gaze musí skončit co nejdříve, řekl Pavel: Podle českého prezidenta bude ale nutné také najít nové uspořádání vztahů Izraele a Palestinců.
Sněmovna záhajila jednání o změnách důchodů: Poslanci schválili program mimořádné schůze, rozprava potrvá do noci a pokračovat má zřejmě do čtvrtka.
Rusko zvyšuje produkci dronů: V továrně v Tatrastánu plánuje ročně vyrábět 6 tisíc velkých bezpilotních prostředků odvozených z íránských Šahídů.
Stav Roberta Fica se zlepšuje: Potvrdil to bez dalších podrobností úřad slovenské vlády. Premiér se v nemocnici v Banské Bystrici zotavuje po atentátu.
Klimatický aktivista drží 83 dní hladovku: 49letý muž protestuje v berlínské vládní čtvrti, podle jeho společníků je už v přímém ohrožení života.
Za těžká zranění psem dostala majitelka podmínku: Domažlický soud ženě uložil také zaplatit milion korun poškozené a zdravotní pojišťovně. Labutí mládě vběhlo pod kola auta: O těžce zraněné ptáče se stará záchranná stanice. Místní i ochranáři na Tachovsku vybízí řidiče k větší opatrnosti.
Počet udělených německých občanství roste: V roce 2023 je získalo 200 tisíc lidí, o 19 % procent víc než v předchozím roce. Hodnoty jsou nejvyšší od roku 2000.
Důchodkyni našel vrtulník: 79letou ženu z Mohelnicka hledali policisté několik hodin, prodloužila si procházku.
Prezident vyznamená generálního tajemníka NATO: Petr Pavel udělí ve čtvrtek Jensi Stoltenbergovi Řád T. G. Masaryka.
Studenti zablokovali budovu v Manchesteru: Propalestinští aktivisté se zabarikádovali v objektu univerzity, kde se konají zkoušky.
Centrum Brna ohlídá i bezpečnostní agentura: Za sto tisíc měsíčně ji najala radnice Brna-středu. Má zesílit ostrahu na Zelném trhu a Moravském náměstí.
Britský křižník míří do Rudého moře: HMS Duncan vystřídá jiné plavidlo válečného námořnictva při ochraně tras pro civilní obchodní plavbu.
Soud zamítl žalobu Miloše Zemana: Exprezident žaloval Džamilu Stehlíkovou za výroky o svém zdraví.
Třetí vítkovský žhář zůstává ve vězení: Soud zatím nevyhověl žádosti Jaromíra Lukeše o podmíněné propuštění, zadal znalecký posudek.
Izraelská armáda postupuje v Rafáhu: Svědkové z místa viděli její tanky vjíždět do centra města na jihu Pásma Gazy, uvedla agentur Reuters.
Polák dostal doživotí v Kongu, už je v Evropě: 52letého muže odsouzeného za údajnou špionáž se podařilo dostat do bezpečí, potvrdil ministr zahraničí Sikorski
Ústavní soud zrušil trvalé snížení platů soudců: Zavedení stálého koeficientu k nižšímu výpočtu prohlásil ze neústavní. Soudci dostanou doplacené letošní mzdy.
Maďarsko blokuje vojenskou pomoc EU Ukrajině: Šéf unijní diplomacie Josep Borrell potvrdil, že je připravený balíček v hodnotě až 6,9 miliard eur.
Mladí mají zálibu v kouření: Nikotinové výrobky užívá polovina lidí ve věku 15 -24 let, uvedl Státní zdravotní ústav.
Zelenskyj jedná v Belgii: S premiérem De Crooem podepsal mezistátní bezpečnostní dohodu o podpoře v dalších deseti letech.
Ústavní soud rozhoduje o zmrazení platů soudců: První zákrok státu v roce 2021 připustil, ten z následujícího roku zrušil jako neústavní, odmítl ale doplácení mezd.
Do Prahy přijede ukrajinský premiér Šmyhal: Zúčastní se pracovní večeře s představiteli několika zemí EU, kterou pořádá předseda vlády Fiala.
Sesuv zabíjel v indickém kamenolomu: Při neštěstí po prudkých deštích se na severovýchodě země zahynulo 13 dělníků, 16 dalších úřady pohřešují.