Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Výsledky jednání vlády: Sklad s kadmiovými kaly ve Vikanticích na Šumpersku převezme státní podnik Diamo.
USA podpoří Moldavsko: Blinken uvedl, že Bidenova administrativa pracuje na poskytnutí dalších 50 milionů dolarů proti ruskému vměšování.
Kauza Donalda Trumpa je ve finále: Dvanáctičlenná porota se u soudu na Manhattanu začala radit o verdiktu nad americkým exprezidentem.
Na letišti Schiphol v Amsterodamu zemřel člověk: Ocitnul se v běžícím motoru letadla. V tuto chvíli není jasné, zda šlo o nehodu nebo sebevraždu.
Opozice se vyjádřila ke sporné reformě penzí: Babiš dnes odpoledne vinil vládu i z poklesu porodnosti a trval na tom, že "okrádá a odrbává" důchodce.
Válka na Ukrajině: Zástupci Finska, Kanady a Polska vydali samostatná prohlášení, podle nichž Kyjev může se svými zbraněmi dělat co chce.
Zářijové setkání NATO v Praze: Na pořádání výjezdního zasedání se budou vedle ministerstva obrany a české armády podílet i zástupci dalších institucí.
Válka na Ukrajině: Při ruském útoku na charkovský hypermarket z 25. května zemřelo 19 lidí 54 se jich zranilo, uvedl tamní ministr vnitra.
Výstavba bytů v Brně: Od července budou mírnější. Umožní to stavební předpisy, které dnes schválili městští radní.
Nový vládní koordinátor strategické komunikace: Stane se jím bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn.
Pes v Žihli vážně poranil ženu: Běsnící zvíře nešlo zastavit, příbuznému napadené ženy proto nezbylo, než křížence zabít.
Válka v Pásmu Gazy: Vysoce postavený izraelský představitel prohlásil, že očekává, že bude válka pokračovat nejméně do konce roku.
Zvýšení ochrany nejlepší zemědělské půdy: Tu má přinést novela, kterou schválil Senát. Také zakáže její prodej lidem ze zemí mimo EU.
Ruský soud odmítl odvolání nacionalisty Girkina: Letos v lednu byl odsouzen ke čtyřletému vězení za výzvy k extremismu.
Setkání ministrů zahraničí zemí NATO v Praze: Jedním z hlavních bodů diskusí budou pravidla pro používání darovaných západních zbraní Ukrajinou.
Příští hokejové mistrovství světa: Čeští hokejisté budou hrát v příštím roce ve skupině B v Herningu.
Srážka tří aut v Jirkově u Chomutova: Jedoucí vůz zde narazil do stojících aut. Hasiči místo zajistili a uklidili. Jednu osobu ošetřila záchranná služba.
Vulkanický systém na Islandu opět chrlí lávu: Na jihozápadě opět nastala erupce v místním puklinovém vulkanickém systému, od prosince už popáté.
Vláda podpořila novou novela o domácím násilí: Měla by zajistit, aby všechny instituce postupovaly v typově stejných situacích jednotně.
Zoo Hodonín přišla o mládě lva berberského: Chovatelé ho museli kvůli fatálnímu zhoršení zdravotního stavu nechat uspat.
Válka na Ukrajině: Ruské údery ve středu zabily dva civilisty ve městě Nikopol na jihu Ukrajiny, uvedl regionální gubernátor Serhij Lysak.
Jak by Trump reagoval na invazi Ukrajiny: Na akci zaměřené na získávání finančních prostředků řekl, že by v plném rozsahu vybombardoval Moskvu.
Návrat pand do Washingtonské Zoo: Čína do konce roku pošle do Spojených států dvě mláďata pand velkých.
Horolezec z Indie po evakuaci z Everestu zemřel: Počet obětí nejvyššího vrcholu světa se tak v letošní horolezecké sezoně zvýšil na pět. Další lidé se pohřešují.
Muž z Chebu ohrožoval nožem matku: Chtěl peníze. Nyní ho pro zvlášť závažný zločin loupeže a přečiny krádeže a porušování domovní svobody stíhá policie.