Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Iga Swiateková zahájila obhajobu v Paříži: Polská světová tenisová jednička postoupila do druhého kola. V posledních 4 letech třikrát v turnaji zvítězila.
Čeští hokejisté postoupili ve světovém žebříčku: V pořadí IIHF po výhře na šampionátu v Praze poskočili z osmého na čtvrté místo. První je Kanada před Ruskem a Finskem.
Dominik Feri nastoupil do vězení: Exposlanci uložil soud za znásilnění tři roky odnětí svobody. Podle tn.cz je bývalý politik ve věznici v Teplicích.
Pákistán zasáhla vlna veder: V Mohendžodaru v jižní provincii Sindh překročila teplota 52 stupňů Celsia, což je nový letní teplotní rekord v zemi.
Elon Musk získal další peníze pro svou AI firmu: Miliardář oznámil, že startupu xAI investoři poskytli 6 miliard dolarů. Použije je na uvedení prvních produktů na trh.
Ve slovenské televizi Markýza sílí spor: Vedení stanice po kritice moderátora Kovačiče přerušilo dva jeho diskusní pořady, desítky kolegů mu vyjadřují podporu.
Hokejoví šampioni přijíždí na Staroměstské náměstí: Autobus s českými mistry světa vítají v centru Prahy tisíce fanoušků.
Přestřelka u přechodu v Rafáhu: Do potyčky se dostali na jihu Gazy izraelští a egyptští vojáci, z nich jeden padl, potvrdila podle DPA egyptská armáda.
Místo zájezdů budou prodávat rychlé občerstvení: Známou budovu naproti hlavnímu nádraží pronajali brněnští radní řetězci Burger King, vystřídal Čedok.
Spojené státy zasáhly ničivé bouře: Za víkend zemřelo nejméně 19 osob, pro státy na východním pobřeží trvá výstraha před tornády.
Ruská klouzavá bomba zabíjela v Charkově: Po vzdušném útoku zahynula jedna žena, nejméně 11 osob je zraněných, uvedl místní guvernér.
Japonsko varuje před severokorejskou raketou: Úřady po odpálení střely vydaly varování pro prefekturu Okinawa na jihu země.
Karel III. dostal semenáček slavného javoru: 200 let starý strom loni pokácel neznámý vandal na severu Anglie. Panovník sazenici vysadí hradu Windsor.
Staroměstské náměstí zaplňují fanoušci: Za hodinu přivítají české hokejisty, světové šampiony, kteří vyráží na triumfální jízdu Prahou od O2 arény.
Polsko zakročí proti ruským diplomatům: Omezí jejich pohyb na svém území, oznámil ministr zahraničí Sikorski s odkazem na zapojení Moskvy do hybridní války.
U Košic vyhořelo zázemí hotelu: Hasiči bojovali 15 hodin s plameny ve wellness středisku podniku Lesanka u přehrady Ružín. Škoda přesáhla 350 tisíc eur.
Ministr spravedlnosti svolal stavovské jednání: Na 13. června pozval zástupce všech profesí a stavů v resortu. Řešit mají mimo jiné platy soudních úředníků.
Hokejoví šampioni půjdou na Hrad: Petr Pavel české reprezentanty, nové mistry světa, přijme ve čtvrtek, oznámila prezidentská kancelář.
Zasedl nový íránský parlament: V Teheránu se poprvé sešli zvolení poslanci. Vzešli z voleb s historicky nízkou účastí, vyhráli konzervativní síly.
Česko modernizuje teplárny: Využije 75 miliard korun z podpory schválené Evropskou komisí, oznámilo ministerstvo průmyslu.
Tameh vznesl námitky proti plánu Liberty: Bývalý dodavatel energií ostravské huti se obrátil na soud, záměr na restrukturaci podniku označil za nerealistický.
EU trestá porušování práv v Rusku: Ministři zahraničí zemí Unie schválil uvalení sankcí na 19 jednotlivců a jednu firmu.
Vyřešení hlavolamu: Robot složil Rubikovu kostku za 0,305 vteřiny v novém světovém rekordu.
Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů: Uskuteční se v pátek a v sobotu 20. a 21. září. Termín dnes vyhlásil prezident Petr Pavel.
Vondroušová porazila Masárovou: Na Roland Garros postoupila do 2. kola.