Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Pád strromu omezil vlaky u Plzně: Zastavený je provoz v úseky Nýřany - Vejprnice, dráha se má podle odhadu železničářů rozjet před sedmou ráno.
Dnes bude oblačno až zataženo: Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihovýchodě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C.
Přibývá horečky dengue: Pacienti z Olomouckého kraje se nenakazili v Evropě, riziko vzrůstá. Kounicův dům se dočká oprav za čtvrt miliardy: Město vybralo dodavatele. Dům v centru České Lípy vyhořel v květnu 2015.
Cesta do Paříže: Beachvolejbalistky Hermannová a Štochlová se nakonec na olympijské hry dostaly.
Výpovědi a petice: Krizi ve školce ve Ždánicích má zažehnat psycholožka. Problémy na železnici kvůli počasí: Mezinárodní vlaky z Německa do Prahy nabraly hodinová zpoždění.
V Japonsku zřejmě zase útočil medvěd: Zahynul osmapadesátiletý muž. Útoky medvědů na lidi v Japonsku se v poslední době množí.
Českem se prohnaly extrémně silné bouřky: Kroupy ničily auta, tratě stály. Hasiči měli několik stovek výjezdů. Oba týmy mají po čtyřech bodech: Francouzští fotbalisté bez zraněného Mbappého hráli s Nizozemci na mistrovství Evropy v Lipsku 0:0.
Střelba v městečku na jihu státu Arkansas: Zanechala za sebou dva mrtvé a osm zraněných. Okolnosti jsou zatím nejasné.
Odchod hnutí ANO z Renew: Babiš má s Orbánem a Ficem dost hlasů na založení frakce. Ale hodně slabé. Nový ukrajinský velvyslanec v ČR: Bude jím Vasyl Zvaryč, který byl dosud v čele ambasády v Polsku. Jmenoval ho prezident Zelenskyj.
Chorvatsko předá vyšetřování českým úřadům: Chorvatská politice propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu, při němž zemřelo dítě.
Matka prožila chvíle hrůzy: Čtyřletý chlapec se ztratil v lese u Chlístova. Malého chlapce mezitím našla jiná žena u silnice. V Szegedu Fuksovi chyběla šťáva: V Paříži ji chci ze sebe vymáčknout, říká sběratel kanoistických medailí. 130. výroční založení organizace TJ Sokol: Hodslavice tím doslova žijí a podle toho vypadá i program. V Novasu uhynuly metráky ryb: Viníka ovšem nelze bez závěrů odborných expertiz určit. S největší pravděpodobností hraje podstatnou roli i počasí. Drama v Pardubicích: Z hořícího domu hasiči vynesli člověka. Ohnisko bylo ve stodole plné textilií. V Krumlově začaly Slavnosti růže: Ve dvě hodiny odpoledne se symbolicky zavřely brány do města a centrum se až do neděle promění v historickou scénu. Dusno na Euru: Polští fanoušci si to přišli s Ruskem vyřídit až na ambasádu.
Hasiči v Libereckém kraji napočítali 70 zásahů: Nejčastěji vyjížděli ke spadlým stromům, a to v 61 případech. Při bouřkách napršelo místy skoro 30 milimetrů.
Středočeští hasiči zasahovali kvůli bouřkám: Konkrétně u 26 spadlých stromů a ve třech případech čerpali vodu.
V Černuci padaly kroupy velké jako míčky: Poničily auta, úrodu i skleníky. V Porubě odstartoval Festival v ulicích: Návštěvníky neodradilo ani horké počasí.