Při příjezdu hasičů na místo události byl objekt zakouřený, plamenné hoření nebylo viditelné, jednotky prováděly průzkum domu se zavodněným proudem. Během průzkumu hasiči v objektu nikoho neobjevili, byl už prázdný, ale předtím v něm byly dvě nezletilé osoby, které se stihly dostat samy ven. Děti zkontrolovala na místě zdravotnická záchranná služba, jedno z nich bylo pak v doprovodu rodiče z místa odvezeno. Požárem byla zasažena kotelna domu, která vyhořela, poškozeny byly až mezistropní konstrukce. Kolem 11:30 měly jednotky požár pod kontrolou, těsně před 13. hodinou ohlásil velitel zásahu likvidaci.

Na požářiště se následně dostal vyšetřovatel hasičů, který si na pomoc povolal specialistu v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdanči. Místo bylo zadokumentováno, příčina vzniku požáru je stále předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 800 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec a Rtyně v Podkrkonoší.

V Trutnově se bouralo

Na Úpském nábřeží v Trutnově odstranili v sobotu dopoledne místní profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Hajnice následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jeden člověk byl při nehodě zraněn a byl převezen do nemocnice. Další dva lidé vyvázli bez zranění.

Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin na silnici. Hasiči zabezpečili vozidla, odpojili akumulátor a olejovou skvrnu zasypali. Po naložení na odtah se jednotky postaraly o úklid vozovky.

close Nehoda v Trutnově info Zdroj: HZS KHK zoom_in