Při požáru byl zraněn uživatel domu, který utrpěl řezné poranění na rukou a sám vyhledal lékařské ošetření. Požár způsobil škodu za 1,2 miliony korun, hasičům se pak podařilo uchránit další majetek (sousední dům) za jeden milion korun.

Událost byla na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášena v 18:21 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Holic, dobrovolní hasiči z Albrechtic nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovic pod Orebem a Borohrádku s celkem deseti zásahovými vozidly.

Při příjezdu první jednotky hasičů na místo byl jednopatrový dům o rozměrech zhruba 26 krát 8 metrů v plamenech. Požár se šířil sedlovou střechou pokrytou pálenými taškami. Hasiči ihned začali s hašením a zřídili kyvadlovou dopravu pro dodávku vody. Čerpací stanoviště pro odběr vody bylo zřízeno na řece Orlici u elektrárny v Albrechticích nad Orlicí. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 19:13 hodin. Šetřením na místě bylo zjištěno, že požár vypukl v obývacím pokoji. Plameny se rozšířily a poškodily střešní konstrukci i s krytinou, rozvod elektroinstalace, dřevné stropy, omítku a dřevotřískovou podlahu, sádrokartonovou konstrukci, nábytek, oblečení, elektrické spotřebiče a další vybavení domu.

Během celé noci na místě zůstávali dobrovolní hasiči z Albrechtic nad Orlicí, kteří dohlíželi na požářiště a dohašovali skrytá ohniska. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření hasičů a Policie ČR.