"V sobotu večer byl profesionálním a dobrovolným hasičům v Jaroměři vyhlášen poplach kvůli požáru objektu restaurace v ulici Na Valech. Jednalo se o celodřevěnou budovu, která byla už při příjezdu jednotek na místo události prakticky celá v plamenech," informovala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová a dodala, že v objektu se nacházely také tlakové lahve. Některé z nich vlivem vysokého tepla vybuchovaly.

"Jednotkám se podařilo požár rychle lokalizovat a nikam dál mimo objekt restaurace se nerozšířil. Jednotky následně rozebíraly dřevěnou konstrukci, dohašovaly ohniska a ochlazovaly zbylé tlakové lahve. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu ve 21.16," informovala mluvčí hasičů s tím, že škoda, kterou plameny způsobily, byla předběžně odhadnuta na 1,3 milionu korun. "Při celé události, která je nyní v šetření, došlo ke zranění majitele. Toho si do péče si jej převzala zdravotnická záchranná služba," dodala Martina Götzová.

S rostoucími teplotami se na jaře množí případy vypalování trávy. Plošné vypalování trávy je zákonem zakázané. I kvůli silnému větru může pak jednoduše dojít k dalšímu rychlému šíření požáru. Ilustrační foto.
Jarní vypalování trávy se vymklo kontrole